Spor
Giriş Tarihi : 16-06-2020 14:14   Güncelleme : 16-06-2020 14:14

Yani kulüplerin yüzde 90'lık bir bölümü liglerin tescil edilmesini istiyor.

Kulüplerin tercihi merak ediliyordu. 89 takımdan 79'unun oynamak istemediklerine dair bildirim yaptıkları öğrenildi. Yani kulüplerin yüzde 90'lık bir bölümü liglerin tescil edilmesini istiyor.

Yani kulüplerin yüzde 90'lık bir bölümü liglerin tescil edilmesini istiyor.

İkinci ve Üçüncü Lig Kulüpler Birliği, TFF'nin talebi doğrultusunda ligdeki tüm kulüplerden kalan maçları oynamak isteyip istemediklerine dair kararlarını en geç 13 Haziran Cuma günü mesai bitimine kadar kendilerine bildirmelerini istemişti. Kulüplerin tercihi merak ediliyordu. 89 takımdan 79'unun oynamak istemediklerine dair bildirim yaptıkları öğrenildi. Yani kulüplerin yüzde 90'lık bir bölümü liglerin tescil edilmesini istiyor. 

Kalan maçlar oynansın, tescil istemiyoruz diyen kulüp sayısı 8, çekimser kalan kulüp sayısı ise 2. Kalan 6 haftayı oynamak isteyenlerin şampiyonluk veya play off iddiası olan takımlar olduğu belirtildi. TFF yönetiminin hem bu tablo hem de Süper Lig'de ki 27.hafta maçlarındaki durumu dikkate alarak önümüzdeki hafta içinde alt liglerde ilgili nihai kararını ilan etmesi bekleniyor.