Spor
Giriş Tarihi : 18-06-2020 21:02   Güncelleme : 18-06-2020 22:22

Türkiye'de Samsunspor markasını büyütüyoruz

Yılport Samsunspor FK Başkanı Yüksel Yıldırım ile kısa sürede kabuk değiştiren kırmızı beyazlı ekipte, yeniliklerin sonu gelmiyor. Teknik Menajer Yücel Uyar, ''Yeni bir projeye imza atacağız, Türkiye'nin her yerinde futbol okulları açmayı planlıyoruz. Bu konu da çok sayıda talep var, sadece şehrimizde değil Türkiye'de Samsunspor markasını büyütüyoruz'' dedi.

Türkiye'de Samsunspor markasını büyütüyoruz

Yılport Samsunspor teknik menajeri Yücel Uyar, her şehire bir futbol okulu açma projesinin detaylarını verdi. Bir süredir bu konuda büyük bir titizlikle çalışmalarını sürdüren kırmızı beyazlı ekipte teknik menajer Uyar, gazeteci Salim Yıldız'a konuştu. Birçok projelere imza atan Yılport Samsunspor durmak nedir bilmiyor. Altyapı da devrim yapmayı planlayan Samsunspor, Türkiye genelinde futbol okulu açmayı hedefliyor. Batıpark alanına 25 milyon TL değerinde tesis hamlesi yapan Samsunspor, geleceğin yıldızlarını yetiştirecek. Samsunspor'un büyüdüğüne dikkat çeken Teknik Menajer Yücel Uyar, ''Artık imkanlarımız üst seviyede. Samsunspor, tüm altyapı yaş gruplarında çok iyi oyunculara sahip bir ekip'' diye konuştu.  

DAHA ÇOK BÜYÜYECEĞİZ

Tesisleşme hamlesinde örnek bir çalışma yürüttüklerini belirten Uyar, ''3, 5 yıl içerisinde A takıma yetenekli isimleri kazandıracağız. Batıpark'ta sentetik saha çalışmalarımıza bugün, yarın başlanacak. Türkiye'nin her yerinden talepler geliyor, yeni bir proje ile fiziki yeterlilik şartları taşıyan illerimizde yeterlilik protokolü kapsamında futbol okulu açmayı planlıyoruz. Nasıl Samsun'da Altınordu, Galatasaray, Fenerbahçe okulları var bizde öyle bir çalışma yapacağız'' dedi.