Güncel
Giriş Tarihi : 24-05-2021 18:58   Güncelleme : 24-05-2021 18:58

En iyi koltuk kumaşı hangisi? 

Döşemelik dünyasında yeniyseniz, doğru kumaşı seçmek zorlu bir süreç gibi görünebilir.

En iyi koltuk kumaşı hangisi? 

Mevcut tüm kumaşlar (renkler ve desenler dahil) varken, sizin için doğru olanı nasıl seçersiniz? Mobilyanız için doğru kumaşı seçmenize yardımcı olacak çeşitli kumaşlar hakkında bazı bilgiler vereceğiz. 

Koltuk Kumaşı Dayanıklılık

Günlük yıpranma ve aşınmaya maruz kalacak bir şey döşemeyi planlıyorsanız, dayanıklılığı dikkate almak önemlidir. Döşemelik kumaşın dayanıklılığı, zaman içinde döşemeli bir koltukta oturan birinin yıpranmasını taklit eden bir ileri geri hareket olan, üretici tarafından uygulanan çift sürtünme testindeki oranlara göre belirlenir. Çift sürtünme sayısı ne kadar yüksekse (örneğin 100.000'e karşı 10.000) kalite ve dayanıklılık göstergesi o kadar iyidir. Daha yüksek çift sürtünmeye ek olarak, leke direnci, su itici veya UV direnci gibi performans için işlenmiş döşemelik kumaşlara bakın.

Dekoratif veya yadigarı parçalar gibi her gün kullanılmayacak döşeme projeleri için performans özellikleri o kadar önemli olmayabilir, bu da ipek, yün, keten, pamuklu ördek, süslemeli kumaşlar ve daha fazlasını içeren daha geniş bir çeşitlilik sunar! Ortadan çok ağıra kadar olan ev dekorasyonu kumaşlarını aramanız yeterli.

Koltuk Kumaşı Bakımı

Döşemelik kumaş genellikle mobilyaya uygulandıktan sonra geleneksel yıkama veya kuru temizleme için uygun değildir; bu nedenle, üreticinin talimatlarına uymalı ve daha ağır parçalar için leke tutmayan kumaşlar aramalısınız. Kuru temizleme tavsiyemiz, kullanımdan önce temizlik isteniyorsa, döşemeden önce verilmiştir. Döşendikten sonra, döşemelik kumaş veya döşeme temizleme hizmetleri için tasarlanmış leke temizleyicileri kullanın. Bitmiş mobilyalarınızın üzerine kumaş koruyucu sprey kullanmanız şiddetle tavsiye edilir.

Kumaş Çeşitleri

Bu yaygın döşemelik kumaşlar, projeniz için ihtiyaç duyduğunuz kumaşı elde etmenizi sağlamak için çeşitli ağırlıklarda, renklerde, liflerde ve işlemlerde bulunur.

Suni süet / Mikro fiber / Ultrasuede

Tipik olarak, yüzey aşındırma işlemine sahip bir polyester çoklu dokuma kumaş, süeti taklit etmek için tüylü, süetli bir tüy verir, bu kumaş, ağır kullanımlı aile odaları ve evcil hayvanlar için mükemmel bir seçimdir. Çok güçlüdür, aşınmaya dayanıklıdır ve temizlenmesi kolaydır.

Koltuğa Uygun Kumaş Türleri

  • Lifler
  • Pamuk
  • Keten
  • Yün
  • İpek
  • Rayon / Viskon
  • Polyester
  • Naylon
  • Akrilik
  • Olefin

Renk seçiminiz, mobilyanızın göreceği kullanım türüne de bağlıdır. Doğal bej rengi, birçok farklı dekor stiline uygun nötr olmanın yanı sıra kiri saklamak için popüler bir seçimdir. Bir alanda havadar, davetkar bir ruh hali yaratmak için daha açık düz renkler düşünün. Daha koyu renkler veya desenler, kiri ve aşınmayı gizlemek için daha iyidir. Ya da mekanınızda bir açıklama yapmak için her zaman parlak bir renk veya eğlenceli, cesur bir desen seçebilirsiniz!