Teknoloji
Giriş Tarihi : 17-06-2021 12:22   Güncelleme : 17-06-2021 12:22

20 HAZİRAN DÜNYA WI-FI GÜNÜ’NDE GÜVENDE KALIN!

Dünya Wi-Fi Günü, Wi-Fi teknolojisinin şehirleri ve toplulukları bir araya getirmedeki gücünü hatırlatmak için her yıl 20 Haziran’da kutlanıyor. Ağ güvenliği ve zekası, çok faktörlü kimlik doğrulama (MFA), gelişmiş uç nokta koruması ve güvenli Wi-Fi alanlarında dünya lideri olan WatchGuard Technologies, güvenli Wi-Fi’yi herkes için erişilebilir hale getirmeyi hedefliyor.

20 HAZİRAN DÜNYA WI-FI GÜNÜ’NDE GÜVENDE KALIN!

Dünya çapında Wi-Fi teknolojisinin şehirleri ve toplulukları bir araya getirmedeki gücünü hatırlatmak için Dünya Wi-Fi Günü, her yıl 20 Haziran’da kutlanıyor. Günümüzde internet her ne kadar bireyleri birbirine daha da yaklaştırmış ve işleri yürütmeyi kolaylaştırmış olarak görünse de özellikle kablosuz ağlar söz konusu olduğunda hem kuruluşlar hem de bireyler zor durumlarla karşılaşıyor. Ağ güvenliği ve zekası, çok faktörlü kimlik doğrulama (MFA), gelişmiş uç nokta koruması ve güvenli Wi-Fi alanlarında dünya lideri olan WatchGuard Technologies, güvenli Wi-Fi’yi herkes için erişilebilir hale getirmeyi hedefliyor.

 

“Güvenli ve Erişilebilir Wi-Fi Herkes için Mümkün!”

 

Güvenli Wi-Fi erişimine herkesin ulaşabileceği bir dünyanın mümkün olduğunu aktaran WatchGuard Technologies Ürün Müdürü Ryan Poutre, “WatchGuard, Dünya Wi-Fi Günü'nün bağlantıyı herkes için erişilebilir hale getirme misyonunu tam olarak destekliyor. Wi-Fi erişimi; sosyal hareketlilik, eğitim kaynakları, kariyer beklentileri, bankacılık ve çok daha fazlası için çok önemli bir yoldur. Wi-Fi bağlantısı, yetersiz hizmet alan topluluklar için muazzam miktarda fırsatın kilidini açabilir ancak güvenli değil ise yarardan çok zarar verebilir. Siber suçlular, güvenlik zincirindeki en zayıf halkayı hedefleme eğilimindedir ve ne yazık ki yaygın olarak bulunan araçlar ve nasıl yapılır videoları, çoğu Wi-Fi ağını hacklemeyi nispeten kolaylaştırır. Acemi siber suçlular bile Wi-Fi üzerinden akan trafiği durdurabilir ve akıllı telefonlardan, dizüstü bilgisayarlardan, tabletlerden veya akıllı saatlerden değerli verileri çalabilir. Bu nedenle, her topluluğun hızlı ve yönetimi kolay ancak en önemlisi güvenli olan eksiksiz Wi-Fi hizmetine ihtiyacı vardır. Dijital uçurumun kapatılmasında daha fazla ilerleme kaydedildikçe tüm dünyada kullanılan kablosuz çözümlerin, bilinen Wi-Fi tehditlerini algılamaya ve önlemeye uygun olmasını sağlayacak türden bir küresel güvenlik standardının savunulmasına yardımcı olmak için Güvenilir Kablosuz Ortam hareketine katılmayı düşünebilirsiniz.” ifadelerinde bulunuyor.

 

Siber Saldırı Riskini Azaltmak Bizim Elimizde!

 

Siber saldırganlar teknolojinin gelişmesiyle hayatın her alanına korku yaymaya devam ederken, kurumlar ve bireylerin Wi-Fi saldırılarından korunmak için dikkat etmesi gereken önemli noktalar bulunuyor. “Dünya birbirine daha çok bağlandıkça kötü niyetli kullanıcılar, savunmasız insanlara ve kurumlara ulaşmanın bir yolunu aramaya devam ediyor.” ifadelerine yer veren WatchGuard Türkiye ve Yunanistan Ülke Müdürü Yusuf Evmez, “Cihazlarda bulunan güvenlik açıkları, özellikle Wi-Fi ağları üzerinden ilettiğimiz ve işlediğimiz çok miktarda veri göz önüne alındığında, gizlilik cephesinde oldukça korkutucu olabilir. Güçlü ve benzersiz şifreler kullanmak, güvenli olmayan web sitelerini ziyaret etmemek, her zaman HTTPS kullanmak, güncellemek ve yamalar kullanmak gibi hayati adımlar atmak işleri daha az korkutucu hale getirmeye yardımcı olabilir.” dedi.