Güncel
Giriş Tarihi : 09-09-2021 23:18   Güncelleme : 09-09-2021 23:18

Tek Parçalı Penil Protez Ameliyatı Ve Mutluluk Çubuğu

Penil protez halk arasında mutluluk çubuğu olarak bilinen bir protez çeşididir.

Tek Parçalı Penil Protez Ameliyatı Ve Mutluluk Çubuğu

Belirl bir yaştan sonra yada geçirilen bir hastalık sonucu erkeklerde sertleşme problemi oluşabilmektedir. Sağlıklı bir cinsel hayat yaşamak için gerekli olan sertleşme tedavisi olan bir sorundur. Mutluluk çubuğu olarak bilinen penil protezler ile sertleşememe sorunu tamamen ortadan kalkmaktadır.

Penil protez uygulaması oldukça basit ve kısa süren bir cerrahi müdahale ile yapılmaktadır. penil portezlerin iki farklı türü bulunmaktadır. İlk olarak bulunan ve uzun yıllardır uygulanan en yaygın penil protez tek parçalı olan ve bükülebilir penil protez olarak bilinen malleable protezdir. Malleable protezlerden sonra bulunan ve uygulanmaya başlanan diğer protez türü ise şişirilebilir penil protezlerdir.

Tek Parçalı Penil Protezler

Malleable protez yani tek parçalı penil protezler en yaygın olarak kullanılan protez çeşididir. Tek parçalı penil protez ameliyatı oldukça basit bir ameliyat türüdür. Yaklaşık olarak 40 dk civarında süren bir cerrah operasyon ile yapılmaktadır. Ameliyat sırasında penisin alt kısmından yada yumurtalık ile penisin birleşim noktasından küçük bir kesi açılmaktadır. Açılan bu kesiden penis içerisinde yer alan sertleşmeyi sağlayan yer boşaltılarak protez yerleştirilmektedir.

Penil protez ameliyatlarında uygulanan yöntemler sayesinde dışarıdan ameliyat izi yada protez fark edilmemektedir. Tek parçalı penil protezler ile hastalar sürekli ereksiyon halinde olmaktadır. Protez 130 derece açı ile bükülebilmektedir. Bu sayede de hasta istediği konuma ayarlayabilmektedir. Şişirilebilir 3 parçalı protezde ise yumurtalığa yerleştirilen pompa ile penisin sertliği ve kalınlığı ayarlanabilinmektedir.

Tek Parçalı Penil Protez Nasıldır?

Penil protezler penis içerisinde yer alan sertleşmeyi sağlayan kanal içerisine yerleştirilmektedir. Bu işlem sırasında peniste yer alan uyarılmayı sağlayan sinirlere ve dokulara herhangi bir müdahalede bulunulmamaktadır. Penil protez ameliyatı sonrasında hastaların cinsel yaşamlarında herhangi bir sorun oluşmamaktadır.

Tek parçalı penil protezler bir cerrahi müdahale ile uygulanmaktadır. Bu nedenle işlemin yapılacağı yerin ve protezin sağlık bakanlığınca onay verilen bir yer olması gerekmektedir. Penil protez ameliyatının ve tedavisinin alanında uzman deneyimli hekimlerce yapılması gerekmektedir. Penil protez ile ilgili akılınıza takılan her türlü sorun için sitemizde yer alan iletişim bölümünü kullanabilirsiniz. Alanında uzman personelimiz her türlü sorunuza anında cevap vermektedir.