Magazin
Giriş Tarihi : 18-10-2021 21:39   Güncelleme : 18-10-2021 21:39

DAYI ŞOV, ASPOVA VE CHABY’Yİ AĞIRLADI

​​​​​​​Dayı Şov’da bu hafta rapçi Aspova ve Youtuber Chaby ile eğlence dozunun hiç düşmediği rengarenk bir gece yaşandı. Dayı, Aspova ile yaptığı düetle rap aleminde de iddialı olabileceğinin sinyallerini verirken, Chaby ise, Kore’den ithal ettiği format fikirleriyle talk show dünyasında Dayı’ya rakip olabileceğini gösterdi. Ayrıca Aspova, rap dünyasını GAİN ekranlarına kilitleyecek “Gain Açık Mikrofon’un” çok yakında başlayacağını da duyurdu.

DAYI ŞOV, ASPOVA VE CHABY’Yİ AĞIRLADI

Dayı Şov, bu hafta iki eğlenceli konukla birlikte, şarampolden yuvarlanır gibi hareketli ve bol kahkahalı bir bölüme sahne oldu.Su gibi akan muhabbete Dayı’nın güldüren skeçleri, sürprizler, konuklarla oynadığı oyunlar ve bolca müzik eşlik etti.

 

Stüdyoya ilk olarak gelen Aspova, Dayı’nın “Senelerce brutal vokal yaptın, sonra parayı rapten vurdun” diye takılması üzerine, “Kim vurmadı ki, Berkcan Güven bile rap yapıyor” diyerek genç Youtuber’a diss attı.

 

Cezanın mentorluğunda rap dünyasını sallayacak program geliyor

Aspova programda GAİN’de yayınlanmaya başlayacak yeni projesi Gain Açık Mikrofon’u da duyurdu. Ceza’nın mentorluğunda, Tepki, Server Uraz ve Aspova’nın jüriliğinde gerçekleşecek yarışma için hazırlıkların sürdüğünü anlattı, “İnsanlar şu anda katılım gösteriyorlar. Ekim’de muhtemelen yayında olacağız” dedi. Ayrıca katılmak isteyenlerin programın sitesinden hazırlanan beat’leri indirip, üzerine bir dakikalık video’larını çekip başvuru yapabileceklerini söyledi.

 

R&Byi Türkiyeye getiren benim”

Sevilen rapçi, Dayı’nın “Rap’te önemli olan ne? Teknik mi, mahlas mı?”sorusuna, “Benim için gerçeklik ve içerik önemli. Anlattığı şeyi bana ne kadar geçirebiliyor? Ondan sonrasında da ses tonu, ses kullanımı gibi şeyler gelecek” diye cevapladı. Kendisi hakkında “Aslında popçu” şeklinde yorum yapanlara ise, “Ben R&B yapıyorum”, R&B’yi Türkiye’ye getiren benim” şeklinde yanıt verdi. 

 

Türkiye’de Ceza, Sagopa Kajmer ve Fuat Ergin’le düet yapmak istediğini söyleyen Aspova, yurt dışından kiminle feat atmak istediğiyle ilgili soru üzerine ilginç bir anekdot anlattı: “Bir gün stüdyoda eski şarkıları dinlerken, 50 Cent çalıyordu. 50 Cent’e ulaşabilir miyiz dedik. Yarım saat içinde menajerine ulaştık. Düet için bizden 250 bin dolar istedi.”

 

Türkiyede yabancı olmanın ekmeğini yedim”

Programın ikinci konuğu Chaby, babasının işleri dolayısıyla Türkiye’ye geldiklerini ve 15 yıldır burada yaşadıklarını anlattı. Dayı’nın “Biri sana ‘Türkçeyi öğren, gerisi gelir” diye akıl verdi mi’ sorusu üzerine, “Bir yabancı olarak Türkiye’de sevilen bir karakter oluyorsun zaten. Ben de onun ekmeğini yedim” dedi. 

 

Dayı’ya rakip çıktı

Dayı, Chaby’yi masasına çağırarak, kendi kurguladığı “Bir Yabancı Bir Dayı” ismini verdiği programı sunmasını istedi. Chaby, Kore’den ithal ettiği fikirleriyle Dayı’nın ekmeğini adeta elinden almaya çalıştı. GAİN için yeni format önerilerinde bulundu. Ancak Dayı, programının elden gitmesine izin vermedi.

 

Aspova’nın konserine sadece Chaby’yi davet etmesi üzerine ise Dayı’nın, “Bana artistik yaptın ama benim gücüm az değil. Kapatırım mekanı, bir masa kurdururum, bir bana söylersin” demesi tüm stüdyoyu güldürdü. Chaby’nin Aspova’ya attığı pas üzerine Aspova stüdyoda bulunan Boğaziçi üniversiteli öğrencileri de konserine davet etti. 

 

Gecenin zirvesi Eskimiş Senelere” düeti oldu

Hızla akan dopdolu programın zirvesi ise Aspova ile Dayı’nın “Eskimiş Senelere” düeti oldu. Ünlü rapçinin muhteşem performansına Dayı, kendi yazdığı sözlerle eşlik etti ve rap dünyasında da bir iddiası olabileceğini göstermiş oldu. 

 

“Dayı Şov” her Cuma saat 23.00’te canlı yayınla GAİN’de yayınlanıyor. Kaçıranlar ve bir kez daha izlemek isteyenler için tüm bölümlere yine GAİN’de yer veriliyor.