Magazin
Giriş Tarihi : 16-11-2021 12:27   Güncelleme : 16-11-2021 12:27

Levent Conker, 'Bana Para Lazım!'

Müzik dünyasının gizli kahramanı Levent Conker, hareketli ve çok eğlenceli yeni şarkısı “Bana Para Lazım” ile adeta hepimizin ortak derdine ses oluyor!

Levent Conker, 'Bana Para Lazım!'

Neşeli melodisi ve sözleriyle daha ilk dinleyişte dillere dolanan, Zafer Cımbıl imzalı bestenin dinleyiciyle buluşma hikâyesi ise en az şarkının kendisi kadar eğlenceli. Levent Conker’in “Bana Para Lazım” adlı yeni şarkısı tüm dijital platformlarda, klibiyse YouTube üzerinden dinleyicilerle buluşuyor.

Levent Conker, Sibel Tüzün’e vokal yaparak başladığı müzik kariyerinde Fatih Erkoç, Ajda Pekkan, Kenan Doğulu gibi birçok ünlü sanatçıya canlı performanslarında vokalde eşlik etti ve çeşitli sanatçıların albümlerinde vokalist olarak yer aldı. Arkadaşı Tayfun Duygulu ve rahmetli Kayahan’ın destekleriyle 1996 yılında “Avareyim” adlı albümünü çıkaran Conker, o günden bu yana sahne çalışmalarına devam etti. Müzisyen kimliğinin yanı sıra Türkiye’nin en deneyimli ve başarılı piyano akordörü olan Levent Conker, şimdi de yepyeni şarkısı “Bana Para Lazım”ı müzikseverlerle buluşturuyor.

Eğlenceli melodisiyle her dinleyenin diline kolayca dolanan “Bana Para Lazım”ın sözleri, ekonomik şartların giderek zorlaştığı bugünlerde adeta herkesin hislerine tercüman oluyor. Sözü ve müziği Zafer Cımbıl’a ait olan şarkının Levent Conker tarafından seslendirilerek dinleyiciye ulaşma hikâyesi de en az şarkının kendisi kadar eğlenceli. Levent Conker, aynı zamanda eski dostu olan ve ünlü sanatçılara verdiği eserlerle tanınan besteci Zafer Cımbıl’ın bir dost meclisinde seslendirdiği “Bana Para Lazım”a âşık olur ama bunu besteciye söyleyemez. Birkaç yıl önce Conker’in sorması üzerine Cımbıl, şarkıyı seslendirdiğini ve hatta bir de klip çektiğini söyler. 2021 yılının ortalarında, parçayı ve klibi yayınlamadığını fark eden Zafer Cımbıl şarkıyı, muvafakatnameyle birlikte Levent Conker’e yollar. Cımbıl, sözleşmede gelirle ilgili bölüme ise “Kazanırsan bana da yolla. Zira bana da para lazım,” yazar.

Levent Conker’in Maximusic Production etiketiyle yayınlanan yeni şarkısı “Bana Para Lazım” tüm dijital platformlarda, klibi ise YouTube’da!