Şirket Haberleri

Halka Arz Olan Hitit Bilgisayar’dan Yeni Anlaşma 

Havayolu teknoloji şirketi olarak pek çok farklı marka ile çalışma gerçekleştiren Hitit Bilgisayar, dünyanın en iyi 10 havayolu arasında gösterilen Royal Brunei ile anlaştı. 16 Mart 2022 tarihinde gerçekleşen anlaşma ile birlikte kurum bünyesinde Hitit tarafından geliştirilen özel yazılımlar kullanılmaya başlandı.

Royal Brunei ile yapılan anlaşma 10 yıllık bir süreyi öngörüyor. Bu doğrultuda şirket yazılımları ile 10 yıl boyunca dünyaca ünlü havayoluna destek sağlayacak. Mevcut yazılım kapsamında rezervasyon ve biletleme, mobil ve online rezervasyon, check-in sistemleri, web tabanlı kontrol sistemleri, tarife planlama, özel sadakat sistemleri, müşteri hizmetleri yönetimi ve mobil uygulama yer alıyor.

Hitit Bilgisayar’dan teknoloji desteği

Hitit’in Satış ve Pazarlama’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç, “Royal Brunei Havayolları, Hitit için prestijli ve önemli bir partner. Travel Technology Research (T2RL) danışmanlığında yürütülen ihalede, güçlü rakiplerimize karşı Hitit’in çözüm üstünlüğünü kanıtlayarak, ihaleyi kazanmıştık; şimdi de sistem geçişlerimizi tamamlayarak Royal Brunei’yi Hitit teknolojisi ile uçurmaya başladık. Royal Brunei Havayolları’nın teknoloji ortağı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Önümüzdeki on yılda birlikte büyümeyi ve birçok başarı hikayesine imza atmayı umuyoruz” açıklamasında bulundu.

Royal Brunei Havayolları’nın Ticari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Martin Aeberli Hitit ile birlikte çalışmaları hakkında şunları söyledi: “Royal Brunei’de, dijital okur yazarlığı yüksek olan yolcularımıza daha iyi hizmet vermek ve son derece rekabetçi bir dünyada lider konuma ulaşabilmek en önemli hedeflerimiz arasındadır. Bu nedenle geleceği birlikte şekillendirebileceğimiz güvenilir ve yetkin bir ortakla çalışmak bizim için çok önemliydi. Ayrıca dinamik bir ekip yaklaşımının; yeniliklere erişim, verimli ve hızlı uygulamalarla entegrasyonunu olmazsa olmaz olarak görüyoruz. Tüm bu beklentilerimizi, başarılı sistem geçişi sırasında Hitit eksiksiz olarak karşıladı. Önümüzdeki yıllarda yolcularımıza çok daha iyi hizmet verebilmek için Hitit ile iş birliğimizi büyütmeyi dört gözle bekliyoruz.

Başa dön tuşu