Dünya

Hamburg Havalimanı’nda bilinmeyen gaz alarmı

Hamburg Havalimanı’nda bilinmeyen bir gaz sebebiyle 50 kişi solunum sıkıntı şikayetinde bulundu.

Birçok kişinin solunum sıkıntısı ve gözlerde yanma şikayetleri üzerine havalimanı bir anda tahliye edildi. Bilinmeyen maddenin ne olduğunun anlaşılması için kontrol yapılmaya başlandı. Yüzlerce soğukta havalimanın tekrar açılmasını beklerken birçok uçuş da başka havalimanlarına yönlendirildi. Havalimanında solunum sıkıntısı şikayetinde bulunan kişiler ambulanslarla hastanelere aktarıldı.

BİLİNMEYEN GAZ NEREDEN VERİLDİ

Havalimanının kısa süreli kapanmasına sebep olan gazın nereden ve kim yada kimler tarafından verildiği araştılmaya başlandı. Ambulans ve itfaiye ekipleri olay yerinde hazır bekledi. Yetkililer olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatırken bilinmeyen gaz maddenin havalandırma sisteminden verilmiş olabileceğinden şüpheleniyorlar.

TERÖR SALDIRISI MI

Yetkili birimler incelemerinin tamamladıktan sonra havalimanı tekrar açıldı. Dışarıda kalan yüzlerce insan soğuk havadan kurtuldu. Olay yerinde yapılan incelemelerde bir adet biber gazı kapsülü bulundu. Yekililerin yaptığı açıklamaya göre biber gazının havalandırma sistemine verilmesinden dolay birçok vatandaş solunum ve gözlerde yanma şikayetinde bulunmuş. Olayın terör saldırısı olmadığı ve bu konu üzerinde durulmadığı açıklandı.

Hamburg Havalimanı’nı birbirine katan sorun giderilerek hayat normal akışına döndü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu