Güncel

Hancıoğlu: Milli maç Samsun’da oynansın

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, T.C. Gençlik ve Spor Bakanı M. Muharrem Kasapoğlu ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’e birer mektup yazarak, A Milli Futbol Takımımızın 2020 Avrupa Şampiyonası H Grubu’nda bu yıl içinde kendi sahamızda oynayacağı maçlardan birinin Samsun’da verilmesi talebinde bulundu.

Hancıoğlu, Bakan Kasapoğlu ve TFF Başkanı Özdemir’e yazdığı mektupta şu ifadelere yer verdi:

Milletimizin, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yürüttüğü ve sonunda kurduğu bağımsız Türkiye Cumhuriyeti ile taçlandırdığı, Milli Mücadele’nin 100. yılındayız.

Milletçe yazdığımız bu kurtuluş destanında Samsun’un yeri ve önemi tartışılamayacak kadar büyüktür.

19 Mayıs 1919, ‘milli ruh’tur…

19 Mayıs 1919, ‘milli uyanış’tır…

19 Mayıs 1919, Mustafa Kemal’dir…

19 Mayıs 1919, Mustafa Kemal’in Cumhuriyetimizi emanet ettiği ‘gençlik’tir!

Sayın Bakanım / Başkanım;

Atatürk’ün bu kutlu mücadeleyi başlatmak üzere geldiği Samsun’da bu yıl boyunca büyük etkinlikler gerçekleştirilmiş ve gerçekleştirilmeye de devam edilmektedir.

Samsun, bu anlamlı yıl dönümünde milli birlik ve beraberlik ruhunu yaşamakta ve tüm Türkiye’ye bu ruhu yaşatmak için can atmaktadır.

A Milli Futbol Takımımızın, 2020 Avrupa Şampiyonası eleme maçlarını oynadığı şu dönemde; her bir ferdinin milli ruh ve heyecanı yaşadığı Samsun’da A Milli Takımımızı ağırlayabilmek, bu kent için tarifsiz bir mutluluk olacaktır.

Köklü ve güçlü bir spor, özellikle de futbol kültürünün bulunduğu, profesyonel ve amatör branşlarda binlerce sporcu yetiştirmiş, bünyesinde oluşturduğu kulüplerle, ulusal ve uluslararası düzeyde büyük başarılara imza atmış, altyapı ve tesisleşme kapasitesi, uluslararası bütün strandartları karşılayacak düzeyde olan Samsun’un böyle bir ikmândan mahrum bırakılması asla kabul edilemez!

Yukarıda işaret ettiğim nedenlerle, A Milli Futbol takımımızın, 2020 Avrupa Şampiyonası H Grubu fikstürü uyarınca, kendi sahamızda oynayacağı, öncelikle İzlanda olmak üzere, İzlanda, Andorra ve Arnavutluk karşılaşmalarından birinin Samsun’da yapılması, diğer iki maçın ise ‘Milli Mücadele’nin önemli diğer iki şehri, Erzurum ve Sivas’ta oynanması konusunda desteklerinizi bekliyoruz.

Saygılarımla…

Neslihan HANCIOĞLU

SAMSUN MİLLETVEKİLİ

Başa dön tuşu