Güncel

Hayvan Üreticisine 200 Bin Lira Yüzde 0 Faizle Kredi Fırsatı!

‘Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var’ projesini başlatan Ziraat Bankası, yeni proje kapsamında cazip fırsatlar sunuyor. Yapılan açıklamalara göre daha önceden küçükbaş hayvancılık yapanlarda 100 bin liralık kredi paketlerinin verildiği projede yeni dönem itibariyle 200 bin liraya kadar ödeme desteği sağlanacak. Üstelik büyükbaş hayvancılık yapanlar için de 150 bin lira olan kredi limiti yeni dönem itibariyle 250 bin liraya yükseltildi. Yapılan bu yükseltmeler ile birlikte yeni dönemde yüksek kredinin yanı sıra faizlerde de yüzde 0’a sabitleme yapıldı.

Hayvan Üreticisine Köye Dönüş Fırsatı

Yeni kredi kampanyası dahilinde ana hedef köye göçün olduğu kredide, yeni finansmanlarda faizsiz uygun ödeme koşulları sunuluyor.  Tarım alanındaki etkinliğin artması ve Türkiye’nin ana geçim kaynaklarından olan tarımın daha fazla önemsenmesi adına başlatılan kampanyada, küçük baş ve büyük baş hayvanlar için yeni kredi fırsatlarından yararlanılması mümkün. 7 yıla kadar vadeye bölünen kampanyalarda, satın alınan hayvanlar üzerinden rehin ile kredi imkanı sağlanıyor.

Başvurularda Süre Uzatıldı

Kampanyada yapılan yeni düzenlemelerin ardından son başvuru tarihinde de erteleme yapıldı. 31 Aralık 2022 itibariyle sona ermesi planlanan başvurularda erteleme sonrasında son tarih 31 Aralık 2023’e çekildi. Projenin başladığı ilk günden itibaren günümüzde kadarki süreç içerisinde ise toplam 721 milyon liralık kredi imkanı sağlandı. Yeni limitler dahilinde toplam kredi tutarının daha da artması bekleniyor.

Başa dön tuşu