Güncel

Hazine Arazileri Kiralanmasında Şartlar Belli Oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dünkü kabine toplantısı sonrasında alınan kararlara yönelik açıklamalarda bulundu. Hazine arazilerinin çiftçiler tarafından kiralanması için adım atılacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklamaları tarım sektöründe büyük beklentiler yarattı. Bugün yapılan yeni açıklamalar ile durum netlik kazandı.

Hazine Arazilerine 3 Yıl Şartı

Hazine arazilerinin kiralanmasıyla ilgili olarak 3 yıl şartı getirildi. 3 yıl süre boyunca, hazineye ait alanı kullanan çiftçiler, başka bir şart olmaksızın kiralama yapabilecek. Bu bakımdan 3 yıllık süreye dikkat edilmesi gerekiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamalarda 2020 yılının baz alınacağı belirtildi. Bu bakımda 2020 itibariyle başlayan kullanımlarda 2023 sonrasında kiralama imkanı getirilecek.  Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, “2020 yılı başından itibaren 3 yıl süreyle hazine taşınmazını kullanan çiftçilerimize başka şart aramadan bu araziyi kiralama imkanı getiriyoruz” dedi.

Türkiye’de başlatılan yeni proje ile birlikte boşta, atıl duran arazilerin değerlendirilmesi, çiftçilerin daha büyük alanlarda ekim yapması ve daha fazla mahsulün ülke ekonomisine kazandırılması amaçlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu