Halka Arz

Hitit Bilgisayar Halka Arz Ediyor

SPK halka arz başvurularına yönelik yeni bültende detaylara yer verdi. Başvuru yapan Hitit Bilgisayar Hizmetleri A.Ş. için beklenen karar açıklanırken, resmi karar ile birlikte Hitit Bilgisayar halka arz süreci de resmen başlatılmış oldu.

Hitit Bilgisayar Halka Arz Süreci Başlıyor

Şirketin mevcut sermayesi 100 milyon TL. Bedelli olarak 27 milyon 500 bin liralık sermaye artışına gidecek olan şirket, 7.692.308 pay satışı gerçekleştirecek. Hitit Bilgisayar halka arz ile satışa çıkacak olan payların dağılımı ise şöyle;

  • Fatma Nur Gökman’a ait 2.423.078 TL
  • Dilek Ovacık’a ait 500.000 TL
  • Hakan Ünlü’ye ait 461.538 TL
  • Özkan Dülger’e ait 461.538 TL
  • Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş.’ye ait 3.846.154 TL

Toplamda 7.692.308 TL nominal değerli C Grubu payların satışını gerçekleştirecek olan şirketin halka arz sürecinde 1 TL nominal değerli payların 11,50 TL ile 12,50 TL arasında değişen fiyatlar ile satılması bekleniyor. Hitit Bilgisayar Halka arz süreciyle ilgili detayları aktarmaya devam edeceğiz.

Hitit Bilgisayar Halka Arz Edecek
Hitit Bilgisayar Halka Arz Edecek

Hitit Hakkında

25 yılı aşkın bir süredir Hitit, değişime ihtiyacı olan tüm seyahat endüstrisi oyuncularına Havayolu BT Çözümleri sağlayıcısıdır. Dünya çapında düzinelerce havayolunun güvendiği en büyük 3 yolcu hizmet sistemi sağlayıcısından biri olan Hitit, derin havacılık endüstrisi deneyimiyle desteklenen, lazer odaklı, çevik ve yenilikçi çözümler sunmaya odaklanmıştır. Bireysel ekip üyelerinden üst yönetime kadar, Hitit, kullanıcı topluluğumuz tarafından yönlendirilen ve yönetilen son teknoloji meraklıları ve havayolu endüstrisi gazilerinin tam doğru kombinasyonundan oluşur – veya biz onlara ortaklarımız tarafından yönlendirilir. Bu, ister iddialı düşük maliyetli bir başlangıç, isterse modernleşmek isteyen yerleşik bir tam hizmet taşıyıcısı olsun, büyüklükleri veya iş modelleri ne olursa olsun tüm ortaklarımıza, hem bugün hem de yarın hedeflerine ulaşmak için doğru araçları sunmamızı sağlar.

Hitit, 1994 yılında, sektörün o zamanki eski sistemlerden daha iyisini hak ettiğine ve bunu gerçekleştirecek olanın kendileri olacağına inanan havayolu yöneticileri tarafından kuruldu. Bu vizyona sadık kalarak, önümüzdeki 25 yılda hızla büyüyen Hitit, 2019 yılı itibarıyla dünyanın en büyük 3. yolcu sistemi sağlayıcısı konumuna geldi. Bugün Hitit, iş açısından kritik yazılım çözümleri, barındırma altyapısı, dünya çapında 60’tan fazla havayoluna hizmet veriyor.

Hitit bu yolculukta birçok önemli dönüm noktasına sahiptir. Şirketin ilk büyük teklifi, dünyadaki amaca yönelik en eski havayolu yolcu sadakat sistemlerinden biri olan “Crane FF – Sık Uçan Yolcu” idi. Crane FF, havacılık endüstrisinin özel ihtiyaçları ve zorlukları göz önünde bulundurularak sıfırdan tasarlandı ve BT sistemlerinin yapay sınırlarının ötesine geçmek isteyen havayolları için mükemmel bir çözüm sağladı. Yenilikçi çözümlerle beklentileri yeniden tanımlayan Hitit yaklaşımının ilk örneği olarak Crane FF, endüstri tarafından çok iyi karşılandı ve Hitit’i küresel sahneye çıkardı – öyle ki, en yaygın kullanılan havayolu sadakat çözümü haline geldi. 2012 yılına kadar dünya Crane FF, havayollarını eski teknoloji tarafından sürüklenmeden yeni bir iş yapma yöntemiyle tanıştırdıktan sonra, Hitit, temel havayolu çözümlerine odaklanmak için tamamen yeni bir bölüm oluşturarak bu yaklaşımı hızla genişletti. Crane PSS’nin ilk gelişimi 2000 yılında başladı ve 2003 yılında modern, web tabanlı bir yolcu hizmet sisteminin piyasaya sürüldüğü görüldü. Artık en son yinelemesinde bir hizmet platformu olarak bulut tabanlı bir yazılım olan Crane PSS’ye, rezervasyonlar ve kalkış kontrolünden operasyonlar, planlama, muhasebe, kargo, seyahat mağazacılığına kadar tüm havayolu ekosistemini kapsayan Crane Airline Solutions’ın diğer üyeleri katıldı. , iş zekası ve daha fazlası.

2022 yılında Hitit Bilgisayar Halka Arz ile yeni bir dönem başlatmış olacak.

Başa dön tuşu