Şirket Haberleri

HSBC Özel Müşterileri İçin Metaverse Fonu Başlattı

Türkiye’de de faaliyet gösteren çok uluslu yatırım bankası ve finansal hizmetler şirketi HSBC, güncel teknolojiye ayak uydurdu. Şirket, şimdilik kısıtlı bir bölgeyi kapsayan yeni bir yatırım portföyünü resmen açıkladı.

HSBC, şimdilik yalnızca Asya bölgesini kapsayan özel bankacılık müşterileri için Metaverse fonunu başlattı. Sanal dünyaya yatırım yapmak isteyen müşterileri hedef alan hizmet, şirket tarafından vizyoner bir gelişme olarak tanımlandı. Yaklaşık on yıllık bir stratejiyi kapsayan bu fon, Metaverse ekosistemi küresel olarak yayıldıktan sonra, ortaya çıkan büyüme fırsatlarını yakalamayı amaç ediniyor.

Metaverse’e Giren İlk küresel Banka

Metaverse dünyasına ilk somut adımını geçtiğimiz ay atan HSBC, The Sandbox ile ortaklık anlaşmasına imza atarak spor, e-spor ve oyun tutkunlarıyla etkileşim kurmak için geliştireceği bir arsa satın aldı. Böylelikle The Sandbox Metaverse‘e giren ilk küresel banka olan şirket, kendi deyimleriyle ‘yeni deneyimler yaratmanın’ önünü açtı.

HSBC Metaverse Fonu, Ultra Zengin Müşterilere Hitap Edecek

Metaverse’e ilk adımından haftalar sonra sanal dünyaya yatırım seçeneğini müşterilerine sunan HSBC, başlattıkları fonda beş temel alana odaklandıklarını bildirdi. Şirketin duyurduğu Metaverse fonu; altyapı, bilgi işlem, sanal dünya, deneyim ve keşif gibi noktaları çerçeveleyecek. Firma bu strateji sayesinde Asya kıtasındaki ultra zengin müşterilerine hitap edecek. HSBC Portföy Yönetimi kontrolünde yönetilecek girişim, ilerleyen süreçte yüksek olasılıkla Avrupa kıtasına da taşınacak.

hsbc

HSBC yönetimi Asya’ya özel olarak başlattıkları yeni stratejilerini şöyle açıkladı: “Başlattığımız Metaverse fonu, internetin bir sonraki aşamasında doğacak yeni fırsatlar ile müşterilerimizi buluşturacak.”

Başa dön tuşu