Spor

Acun Ilıcalı’nın Takımı Hull City Kaçıncı Sırada?

TV8 ve Exxen gibi platformların sahibi olan Acun Ilıcalı, spora da pek çok kez yatırım yapmıştı. Acun Ilıcalı’nın en önemli girişim ve yatırımlarından birisi ise İngiltere takımlarından olan Hull City’i satın alması oldu. Geçtiğimiz aylarda satın alma işlemlerinin tamamlanması ile birlikte resmi olarak kulübün sahibi olan Acun Ilıcalı, ilk 2 haftada alınan galibiyetler ile iyi bir ivme yakalamıştı. Ancak sonrasında işler tamamen terse döndü.

Hull City kaçıncı sırada? Acun Ilıcalı’nın takımı Hull City hangi ligde?

Hull City satın alması sonrasında takıma karşı Türkiye’den de büyük bir ilgi gösterildi. Maçları takip edilen ve ligde daha iyi seviyelerde olması beklenen takım, aldığı arka arkaya yenilgiler sonrası sıralama kaybetti.

Hull City Sıralama Kaybetti

İlk 2 haftada alınan galibiyetler sonrasında takımın başına Şota Arveladze getirildi. Takımın başında henüz 1 galibiyet alabilen teknik direktör ile takımın kimyası tam uyuşmadı. Hull City şu anda 34 puan toplamayı başarırken ligde 20. sırada yer alıyor.

İngiltere’de EFL Championship Ligi’nde mücadele eden Hull City, Premier League’in bir alt ligi. Bu nedenle EFL’den çıkan takımlar direk Premier League’de oynama imkanı bulunuyor. 24 takımın bulunduğu ligde 20. Sırada yer alan Hull City, düşme hattının 13 puan üzerinde.

Acun Ilıcalı Hull City’i Kaç Paraya Satın aldı?

Acun Ilıcalı bugüne kadar satın alma ile ilgili herhangi bir rakam açıklamadı. Ancak The Daily Mail’de konuyla ilgili bir haber yer aldı ve haberde satın almanın 35,46 milyon Euro olduğu belirtildi.

Başa dön tuşu