Ekonomi

HUNER Borsada Ne Zaman İşlem Görecek? 

2022 yılının ilk halka arzlarından birisine imza atan Hun Yenilebilir Enerji HUNER kodu ile borsada işlem görecek. HUNER ne zaman işlem görecek gibi pek çok farklı soru işaretinin yer aldığı şirket için yeni detaylar belli oldu. 

HUNER Borsada Ne Zaman İşlem Görecek? 

Hun Yenilebilir Enerji’nin halka arzında hisseler 1.82 liradan satışa sunuldu. 130 milyon liralık nominal bedelle halka arz işlemlerini tamamlayan Hun Yenilebilir Enerji, 80 milyon sermaye artışına giderek önemli bir atılım gerçekleştirmişti. 1950 yılında kurulan ve 2017 yılına kadarki süreç içerisinde inşaat ve gayrimenkul alanlarında faaliyet gösteren şirket daha sonrasında yeni yapılandırmalar ile birlikte enerji ve tarımsal üretim faaliyetlerini de başlattı. Yeni sektörlerde göstermiş olduğu üstün performans ile kısa sürede dikkat çeken Hun Yenilebilir Enerji, bu sayede halka arz etkinliğini arttırmayı hedefledi.

Huner olarak borsada kota edilecek olan şirket Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan resmi açıklama ile birlikte işlem göreceği tarihi belirlemiş oldu. Açıklamalara göre şirket 21 Şubat 2022 tarihinden itibaren ana pazarda işlem görmeye başlayacak. Başlangıç aşamasında maksimum emir değeri 2 milyon TL olarak belirlendi. Sonraki süreçlerde değişiklikler yapılacak. 

HUNER Borsa İşlem Tarihi Açıklandı

HUNER Borsada Ne Zaman İşlem Görecek?
İlgili Şirketler[HUNER]
Payların İşlem Görmeye Başlaması
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?Hayır (No)
Borsa Karar Tarihi17/02/2022
Payları İşlem Görecek Şirket’in UnvanıHun Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş.
İşlem Görecek Payların Nominal Tutarı (TL)130.000.000
Baz Fiyat (TL)1,82
İşlem Göreceği PazarAna Pazar
Uygulanacak Maksimum Emir Değeri (TL)2.000.000
İşlem Görmeye Başlayacağı Tarih21/02/2022
Halka Arz YöntemiBorsada (On the Exchange)
Halka Arz Tarihi15-16/02/2022
HUNER Hisseleri için yapılan resmi açıklama

Başa dön tuşu