Şirket HaberleriHisse Önerileri

Hürriyet Pay Alım Teklif Süreci ile Hürriyet Hisseleri Yükselişe Geçti

Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş. (DOHOL) tarafından satın alınan Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş (HURGZ) sonrasında Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) kararlı ile payların alınmasına karar verilmişti. Alınan bu karar sonrasında Demirören Medya tarafından zorunlu pay alımı için süreç başlatıldı. Zorunlu pay alı teklifi yoluyla yapılacak olan işlemlerde bugün saat 10.00 itibariyle süreç başlatılmış oldu.

KAP’a Resmi Bildirim Yapıldı

Konuyla ilgili bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) resmi açıklama yapıldı. Açıklamada ise şöyle denildi;

Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş. tarafından Ziraat Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. aracılığı ile zorunlu pay alım teklifi yapılmasına ilişkin Bilgi Formu, Talep Formu ve sürece ilişkin Bilgilendirme Notu ekte sunulmaktadır. Fiili pay alım teklifi süresi on (10) işgünüdür. Pay alım teklifi süreci 28 Ocak 2022 Cuma günü başlayıp, 10 Şubat 2022 Perşembe günü sona erecektir. Pay alım teklifi fiyatı 1 TL nominal değerli, 1 adet Hürriyet payı için, 0,54316 ABD Doları üzerinden pay alım teklifi yükümlülüğünü doğuran pay devir tarihindeki T.C. Merkez Bankasınca açıklanan döviz alış kuru ile pay alım teklifinin fiilen başlayacağı günden önceki iş günü T.C. Merkez Bankasınca açıklanan döviz alış kurundan yüksek olanı kullanılarak Türk Lirası karşılığı hesaplanmış ve fiili pay alım teklifinin gerçekleştirilmesi gereken son tarih olan 20.09.2021 tarihinden itibaren, bu süreyi aşan her gün için, yıllık LIBOR oranlarının %50 fazlası ile hesaplanan faiz tutarının, pay alım teklifi fiyatına eklenmesi suretiyle 7,40111 TL olarak belirlenmiştir.

SPK’nın 06.01.2022 tarihli kararına istinaden, 16.8.2018 tarihi itibariyle Hürriyet’te pay sahibi olan yatırımcıların anılan tarihte sahip olduğu paylardan, pay alım teklifi tarihi itibariyle (28.01.2022) portföylerinde tutmaya devam ettikleri kısmı pay alım teklifine konu edilebilecektir. Bu kapsamda Merkezi Kayıt Kuruluşu tarafından hazırlanan listeye göre pay alım teklifine konu olabilecek toplam pay miktarı 11.974.604,4547 TL nominal adettir.

Pay alım teklifi Bilgi Formu, Talep Formu ve sürece ilişkin Bilgilendirme Notu ayrıca www.hurriyetkurumsal.com ve zorunlu pay alım teklifi yoluyla pay alımına aracılık edecek olan Ziraat Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin www.ziraatyatirim.com.tr adreslerinde yayınlanmaktadır.

Pay Alım Süreci Hürriyet Hisselerini Yükseltti

Sabah saatleri itibariyle yaşanan gelişmeler sonrasında bugün Hürriyet hisselerinde yükseliş yaşanmaya başlandı. Artış %9,88 olarak kaydedildi.

#HURGZ HURGZ:IST Hisse Fİyatları
#HURGZ HURGZ:IST Hisse Fİyatları

Başa dön tuşu