Ekonomi

İbrahim Ömer Gönül SPK Başkanlığına Getirildi

Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) yönetimi ile ilgili alınan değişiklik sonrasında başkan değişimi de yaşandı. SPK başkanı olan Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun görev süresi dolduğu için daha önce Milli Savunma Bakanı olarak görev yapan Vecdi Gönül’ün oğlu İbrahim Ömer Gönül sermaye kurulu başkanlığına getirildi.

Değişiklik 18 Nisan tarihli Resmi Gazete’nin yeni sayısında yer aldı. Kurulda başkan değişimin yanı sıra Başkan vekilliğine yönelik de bir yeni karar alındı. Buna göre başkan vekili Umut Ali Ünal oldu. Üyelik için ise Yusuf Sümbül için yeni bir atama kararı alındı

İbrahim Ömer Gönül Dönemi Başladı

SPK’da yeni alınan karar ile İbrahim Ömer Gönül dönemi başlarken eski başkan Ali Fuat Taşkesenlioğlu yeni dönem için geçtiğimiz günlerde bir veda mesajı yayınlamıştı. Sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda 17 Nisan 2018 yılı itibariyle başladı görevinin sona erdiğini ve 4 yıllık bir görev süresi sonrasında görevinden ayrıldığını söyledi.

İbrahim Gönül sosyal medya açıklamasında “Geride bıraktığımız 4 yılda ekonomimizde sermaye piyasalarının payının artırılması, piyasalarımızın derinleştirilmesi, zenginleştirilmesi, yatırımcı haklarının gözetilmesi ve korunması için tüm gayretimizle çalışmanın verdiği iç huzuru taşıyorum. Bizleri bu göreve layık görerek ülkemiz ekonomisine katkı sağlamamıza vesile olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, birlikte çalıştığımız tüm bakanlarımıza ve çalışma arkadaşlarıma teşekkürü bir borç bilirim. Selam, dua ve saygılarımla.” dedi.

Başa dön tuşu