EkonomiŞirket Haberleri

İndeks Bilgisayar’dan Pay Geri Alım Açıklaması

İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi Ve Ticaret A.Ş. tarafından yapılan açıklamalarda pay geri alım ile ilgili sürecin başlatılacağı belirtildi. İşte konu ile ilgili detaylar.

İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi Ve Ticaret A.Ş. tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu’na sabah saatleri itibariyle resmi bir bildirim yapıldı. Bildirimde şirketin geri alım politikasında güncelleme yapılacağı belirtilirken konu ile ilgili gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısından alınan sonuçlara yer verildi. Konuyla ilgili yapılan açıklamada ise “Yönetim Kurulumuz Şirket merkezinde toplanarak aşağıdaki kararları almıştır:

– Sermaye Piyasası Kurulu 21.07.2016, 25.07.2016 ve 23.03.2020 tarihli duyurularına istinaden Şirket paylarının Borsa’dan geri alım işlemlerinin başlatılmasına,

– Geri alıma konu edilecek azami pay sayısının daha önceki alımlar dahil ödenmiş sermayenin %10’una kadar ve azami fon tutarının ise 200.000.000-TL (İkiyüzmilyonTürklirası) olarak belirlenmesine,

– Pay geri alım programının yapılacak ilk Genel Kurul Toplantısı’nda pay sahiplerinin bilgisine sunulmasına,

– Bu kapsamda Pay geri alım programıyla ilgili bu Yönetim Kurulu kararımızın Özel Durum Açıklaması olarak duyurulmasına, SPK’nın 21.07.2016 ve 25.07.2016 tarihli duyuruları ve II-22.1 sayılı Geri Alınan Paylar Tebliği uyarınca kamuyu aydınlatma yükümlülüklerini yerine getirmesine karar verilmiştir.” denildi.

Başa dön tuşu