Halka Arz

İnfo Yatırım İlk Halka Arzı Tamamladı

İnfo Yatırım 2021 yılını hareketli geçiren şirketler arasındaydı. 2022 yılında, İnfo Yatırım ilk halka arzını da gerçekleştirdi. Şirketin ilk halka arzı Hun Yenilebilir Enerji oldu.

Geçtiğimiz günlerde başvurunun onaylanması ile birlikte talep toplama işlemlerinin yapıldığı Hun Yenilebilir Enerji, düzenlenen tören ile borsada işlem görmeye başladı. Başarılı geçen ve yoğun talep alan halka arz süreci sonrasında İnfo Yatırım tarafından konu ile ilgili bir değerlendirme yapıldı.

İnfo Yatırım İlk Halka Arzı Büyük İlgi Gördü

İnfo Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Namık Kemal Gökalp tarafından yapılan değerlendirmelerde şirketin ilk halka arzının 3 katı kadar talep gördüğü ve başarılı bir şekilde sonuçlandığı belirtildi.

Gökalp ilk hakla arzı “Şirketlerimizin ürettikleri değeri halka arz yoluyla yatırımcıların ilgisine sunması ve gelişim için güç kazanmaları, ekonomimiz açısından stratejik öneme sahip. Bugün burada Hun Yenilenebilir Enerji’nin gong töreni için bir araya geldik. 15-16 Şubat tarihleri arasında İnfo Yatırım liderliğinde gerçekleşen Hun Enerji’nin halka arzını 243 bin 100 yatırımcı ve 3 kat talep ile sonlandırdık.” diyerek değerlendirdi.

İnfo Yatırım’dan Yatırımcılara Teşekkür Mesajı

Sözlerini teşekkür ederek sürdüren Yönetim Kurulu Başkanı Gökalp, “Başarılı ve büyüme oranları yüksek olan şirketlerin faaliyetlerini genişletmesi için başta kurumsallaşma olmak üzere, alternatif finansman kaynaklarına ulaşmaları açısından halka arzlar şirketlere büyük yarar sağlamaktadır. Son dönemlerin en yüksek katılımlı halka arzı olarak nitelendirebileceğimiz bu iş birliğinin sonuçlarından oldukça memnunuz. Yatırımcılardan gelen bu yoğun talep için teşekkür ederiz. Bu başarılı halka arz sürecinde emeği geçen herkese, başta İnfo Yatırım’a güvenerek bizlerle iş birliği yapan Hun Enerji Ailesi’ne, konsorsiyum üyelerine, Sermaye Piyasası Kuruluna, Borsa İstanbul, Merkezi Kayıt Kuruluşuna, Takasbank’ın tüm yönetici ve çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Başa dön tuşu