Teknoloji

İnstagram İçerik Üreticilerine Para Kazanma İmkanı Tanıyacak

Instagram yaptığı açıklama ile içerik üreticilerinin para kazanabileceği yeni bir özelliği duyurdu.

Meta bünyesinde yer alan ve dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram kullanıcı deneyimini arttırmak ve daha fazla kişiye ulaşabilmek için çeşitli geliştirmeler yapmaya devam ediyor. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre bundan sonra içerik üreticileri ücretli paylaşım yapabilecekler. Böylece sosyal medya devine içerik sağlayanlar paylaşımlarıyla platformdan para kazanabilecek.

İçerik Üreticileri Ücretli Gönderi Paylaşabilecek

Instagram’ın yaptığı açıklamaya göre içerik üreticilerine ücretli paylaşım yapma olanağı sağlanacak. Açıklanan yeni özellik ile birlikte içerik üreticileri çeşitli gönderileri sadece abonelerine özel sunabilecek. Ücretli abonelik sistemi sayesinde içerik üreticisine abone olan kullanıcılar abone olduğu kişiye maddi olarak destek sağlamış olmakla birlikte sadece abonelere özel paylaşılan gönderilerden de haberdar olabilecek.

instagram laptopta

Abonelik Sisteminden Başka Yenilikler de Var

Abonelik sistemi sayesinde ücretli gönderileri görebilmenin yanı sıra abone sohbetleri, abone ana sayfası, abonelere özel sekme gibi çeşitli avantajlar da sunulacak. Konuyla ilgili Instagram Başkanı Adam Mosseri sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulundu.

Tarih Henüz Açıklanmadı

Instagram’ın duyurusunu yaptığı yeni özelliğin ne zaman kullanıcılar için aktif hale getirileceği ile ilgili henüz bir açıklama gelmedi. İlerleyen süreçte ülkemizde kullanıcılar için de özelliğin aktif hale getirilmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu