Teknoloji

İnstagram’dan İnternetten Satış Yapanları Mutlu Edecek Haber Geldi

Sosyal medya platformu Instagram yaptığı açıklama ile e-ticaret yapanları oldukça memnun edecek.

Meta bünyesinde yer alan sosyal medya platformu Instagram dünyada genelinde 1 milyarı aşan kullanıcı sayısına sahip. Şirket hem mevcut kullanıcılarının memnuniyetini sağlarken hem de yeni kullanıcılar kazanabilmek amacıyla çeşitli geliştirmeler yapıyor. Yapılan son açıklamayla birlikte uzun yıllardır Instagram’da yer alan mağaza özelliğinde önemli bir geliştirme yapılacak. Bundan sonra Instagram’da mağazadan satış yapan işletmeler mesajlardan kredi kartı ile satış gerçekleştirebilecek.

Instragm’da DM’den Alışveriş Yapılabilecek

Sosyal medya platformları ilk çıktıklarında her ne kadar kişisel blog konseptinde yer aldılarsa da zaman geçtikçe birçok ticari işletmenin platformlara dahil olmasıyla ticari açıdan da büyük öneme sahip oldular. Bu kapsamda Instagram uzun yıllardır işletmelere sunduğu mağaza özelliği sayesinde işletmelerin ürünlerini Instagram üzerinden takipçileriyle buluşturmalarına ve satış yapabilmesine imkan tanıyordu. Şirketten gelen açıklama ile birlikte artık Instagram’da DM üzerinden kredi kartı ile alışveriş yapılabilecek. Böylece işletmeler müşteriyi farklı bir siteye yönlendirmeye gerek duymadan satış yapabilecekler.

instagram dm uzerinden ticaret

Müşterilerle Birebir İletişim Kolaylaşacak

Instagram’ın mağaza özelliğinde gerçekleşen bu yenilik sayesinde müşteriyle birebir kurulan diyalog sayesinde ticaret gerçekleşebilecek ve müşteriyi herhangi bir siteye yönlendirmeye gerek kalmayacak. İşletmeler için oldukça önemli olan bu yeni özelliğin önümüzdeki günlerde Instagram’da tüm mağaza sahipleri için aktif hale getirilmesi bekleniyor

Başa dön tuşu