Halka Arz

InvestCo Halka Arz Sonrası Borsada İşlem Görmeye Başladı

InvestCo Holding, Borsa İstanbul’da bugün düzenlenen Gong Töreniyle işlem görmeye başladı. Yıldız Pazar’da yer alan şirket, INVES koduyla borsada yer alıyor. Borsada satış yöntemiyle gerçekleştirilen en büyük halka arzlarından birisine imza atan InvestCo Holding, 120 bin yatırımcıdan toplamda 1 milyar 315 milyon liralık talep aldı.

“InvestCo Holding Yatırımları Sürecek”

Düzenlenen özel törende konuşma yapan Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Korkmaz Ergun, “InvestCo Holding ve grubun borsamızda işlem gören diğer şirketleri, yatırımlarını ve faaliyetlerini sermaye piyasaları aracılığıyla finansa ederek büyütmekte ve geliştirmektedir. InvestCo Holding halka arzdan elde ettiği gelirin önemli bir kısmıyla yenilenebilir enerjiye ve teknolojiye yatırım yapacaktır” dedi.

InvestCo Halka Arzı En Büyük Halka Arz Oldu

InvestCo Holding Yönetim Kurulu Başkanı Reha Çırak ise yatırımcılara teşekkür ederek “Bugün burada InvestCo Holding’in paylarının Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayacağı Gong Töreni için toplandık. Bu vesile ile halka arzımızda emeği geçen ve bizlere destek veren başta Sermaye Piyasası Kurulu ve Borsa İstanbul olmak üzere, tüm kurum ve çalışma arkadaşlarımıza da teşekkür ediyoruz” dedi.

Bünyesinde 22 şirket olan InvestCo Holding’in yatırımları arasında; Verusa Holding ve Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı,  Pan Teknoloji, ENDA Enerji Holding, Investat Holding Limited, Standart Boksit İşletmeleri, Galata Altın İşletmeleri, Ata Elektrik Enerjisi, Pamukova Elektrik Üretim, Acıselsan Acıpayam Selüloz, Aldem Çelik Endüstri, Pamel Yenilenebilir Elektrik Üretim, Vektora Yazılım Teknolojileri, GoLive Yazılım Hizmetleri, Probel Yazılım ve Bilişim Sistemleri, Core Engage Yazılım, Kahve Diyarı Pazarlama Sanayi ve Ticaret, Mavi Hospital Sağlık Hizmetleri, EPİAŞ Enerji Piyasaları İşletme, Papilon Savunma Teknolojileri, Sun Yenilenebilir Enerji Üretim ve Zeroone Interactive Yazılım yer alıyor.

InvestCo Halka Arzı ile birlikte finansman konusunda da rahatlarken gösterilen büyük talep, şirketin hisselerinin daha da yükselmesini sağlayabilir.

Başa dön tuşu