Teknoloji

iOS 15.4 Beta 1 Yayınlandı! Merakla Beklenen Özellikte Geldi

Telefon piyasasının bir numarası Apple, iOS 15.4 beta 1 güncellemesi için ilk adımını attı diyebiliriz. Şuan sadece geliştiricilere yayınlanan iOS 15.4 beta 1 sürümünü denemek için geliştirici programına dahil olmalısınız. Kısa önce çıkan bir iddia sonucunda bu güncellemenin herhangi bir özellik ile gelmeyeceği düşünülüyordu. Fakat güncellemede uzun zamandan beridir beklenen bir özellik ortaya çıktı.

iOS 15.4 beta 1 Güncellemesi Ve Maske ile iPhone Kilit Açma Özelliği

Bildiğiniz üzere uzun zamandan beridir koronavirüs illeti ile karşı karşıyayız. Gün içerisinde sürekli maske kullanmak zorunda kalıyoruz. Bu durum İphone kullanıcıları için oldukça büyük bir sorun teşkil ediyordu. Çünkü maske taktığı için Face ID özelliğini kullanamıyordu. Bildiğiniz üzere Face ID kilidi açmak için kişinin yüzünün hepsini taramakta. Fakat yeni gelen bu güncelleme ile birlikte kullanıcılar maskeli bir şekilde Face ID  kilidini açabilecekler.

iOS 15.4 Beta 1

Yeni gelen bu güncellemeyle birlikte Face ID ayarlarına eklenen  maske ile Face ID kullan seçeneğini aktif duruma getirdiğiniz zaman yüzünüzü yeniden taratmanız gerekmekte. Ayrıca artık gözlük taktığınız zamanda Face ID kilidini açabileceksiniz. Şuan  güncellemenin kullanıcılara dağıtılmadığını belirtelim. Lakin çok kısa bir süre sonra yeni bu güncellemenin tüm İphone kullanıcılarına dağıtılacağını söyleyebiliriz.

Peki, yeni maske ile Face ID kullan özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Başa dön tuşu