Teknoloji

iPhone 14 100 Dolar Daha Pahallı Olacak

Apple'ın önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen modeli iPhone 14'ün fiyatı netleşmeye başlıyor.

Eylül Ayı’nda yapılacak etkinlikte Apple’ın yeni amiral gemisi modeli iPhone 14’ün tanıtılması bekleniyor. Tanıtıma henüz iki aya yakın süre varken cihaz hakkında bazı bilgiler netleşmeye başlıyor. Ürünün fiyatı hakkında detaylar da belirginleşiyor. iPhone 14’ün dolar bazında daha pahallı olması bekleniyor

iPhone 14 50.000 TL’ye Kadar Çıkabilir

Dünyadaki resesyon endişesi, global enflasyon sorunu, pandemi süreci ile birlikte başlayan tedarik ve üretim zincirindeki aksamalar elektrik ve otomobil sektörünü derinden etkiledi. Ülkemizdeki döviz kurlarındaki artış da fiyatların artmasına sebep oluyor. Apple da önümüzdeki eylül ayında tanıtacağı iPhone 14’ü 100 dolar daha pahallı olarak piyasaya çıkarmaya hazırlandığı iddia edildi.

iphone 14

Apple yeni modelinde 100 dolarlık bir artışa gitmesi durumunda ülkemizdeki mevcut döviz kurları da dikkate alınınca en üst segmentte yer alan iPhone 14 modeli 50.000 TL’ye yakın bir etiket fiyatına sahip olması bekleniyor. Hali hazırda en yüksek donanımlara sahip iPhone 13 Pro Max Apple Türkiye resmi sitesinde 41.799 TL’ye satılıyor. iPhone 14’ün de 50 bin TL’ye kadar çıkması sürpriz olmayacaktır. Bazı teknoloji analistleri ise Apple’ın bu zammı yansıtmayacağı ve maliyet artışını kendi bütçelerinden karşılayacağını belirtiyor. Eylül ayında iPhone 14’ün tanıtılması ve ülkemizde de satışa sunulması ile birlikte satış fiyatı da netleşecektir.

Başa dön tuşu