Ekonomi

İslam Memiş’ten Altın Yorumu

Ekonomist İslam Memiş altın yorumu yaparak altının düşeceğini öne sürdü. Bugüne kadar yaptığı yorumlar ile yakından takip edilen bir isim olan ve altın yatırımlarında görüşleri önemsenen İslam Memiş’in son dönemlerdeki hareketliliğe yönelik yaptığı değerlendirme dikkat çekti.

Yaptığı değerlendirmede 900 ile 920 aralığında sıkışan bir fiyat aralığının olduğunu söyleyen İslam Memiş, altının kendine bir yön belirleyemediğini ve makas aralığının da her geçen gün açıldığını söyledi. Ons altında da benzer bir sürecin olduğunu ifade eden ekonomist, 910 liranın altına sarkma ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu ve dolardaki hareketliliğe bağlı olarak altın fiyatlarının aşağı yönde hareket edeceğini söyledi.

İşte İslam Memiş’ten Altın Yorumu

Ekonomistin yaptığı açıklamalarda öne çıkanlar şöyle;

Gram altın tarafı dolar tarafını takip etmeye devam ediyor. Dolardaki hareketler gram altını etkilediğini gözlemliyoruz. Kur Korumalı Mevduat sistemindeki açıklamalar olumlu gelmeye devam ediyor. Şöyle bir örnek vereyim 100 bin lira 3 ay boyunca sistemde tutan vatandaş 20 bin lira gelir elde etti. 4 bin lira yerine 20 bin lira kazanmış oldu. Bu yüzden geri dönüşler hızlı oldu. Bu da kur ataklarını frenleyebilir.

Başa dön tuşu