Ekonomi

İşsizlere Müjde: İŞKUR’da Binlerce İlan Yayına Alındı

Türkiye’de işverenler ile iş arayanları bir araya getiren İŞKUR, yeni sezon öncesinde önemli bir güncellemeye gitti. İŞKUR internet sitesi üzerinden yayınlanan binlerce ilan ile Türkiye genelinde iş arayan milyonlarca vatandaşa da yeni iş imkanlarını sundu. İşsizliğin azaltılması ve işsizlerin nitelikli bir meslek sahibi olabilmesi adına çalışmalarını sürdüren İŞKUR, 2022 yılının ilk 3 ayında da bu konuda önemli bir atılım yapmıştı.

İŞKUR Üzerinden 325 Bin Kişi İstihdam Edildi

2022 yılı genelinde daha fazla kişinin iş bulabilmesi adına işverenlerle yakın temasa geçen İŞKUR, üstelik kamu alımlarının hareket kazanmasıyla birlikte kamu alanındaki işlere yönelik de seçenekleri arttırdı. İŞKUR tarafından yapılan ilk açıklamalarda 2022 yılının ilk 3 ayında ciddi bir atılım yapıldığını duyurulmuştu. Açıklamalara göre ilk 3 aylık süre içerisinde İŞKUR üzerinden 325 bin kişi istihdam edildi. İşe yerleştirilen kişiler arasında en çok istihdam yaratılan sektör ise sanayi sektörü oldu. Bu sektörde toplam istihdam edilen kişi sayısı 3 ay içerisinde 217 bin 996 oldu.

103 Bin Yeni İlan Yayınlandı

İŞKUR’da son gün içerisinde 103 bin yeni ilana yer verildi. Bu ilanların dışında Orman Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan yeni alımlar da İŞKUR üzerinden yapılıyor. Resmi verilere göre İŞKUR’da ilk 3 ay içerisinde 499 bin 839 iş başvurusu yapıldı. Mevut açık iş ilanlarına her geçen gün yenileri eklenirken İŞKUR’daki istihdamın 2022 yılında rekor seviyelere çıkması bekleniyor.

Başa dön tuşu