Otomobil

Jaguar Elektrikli Otomobil Çıkarmaya Hazırlanıyor

İngiltere merkezli otomobil şirketi Jaguar elektrikli otomobil piyasasına giriş yapmaya hazırlanıyor.

Elektrikli otomobil piyasasında artık neredeyse her gün yeni bir gelişme yaşanıyor. Geleceğin teknolojisi olarak görülen elektrikli otomobiller için firmalar pazarda erken yer almak için yatırımlar yapıyor. Birçok firma milyarlarca dolarlık bütçeleri elektrikli otomobil üretimi ve geliştirilmesi için ayırdı. İngiliz otomobil devi Jaguar da bu rekabette geride kalmak istemiyor. Jaguar’ın önümüzdeki yıllarda elektrikli araç piyasasına giriş yapması bekleniyor.

3 Farklı Elektrikli Araç Modeli Gelecek

Jaguar yetkilileri 2025 yılında elektrikli otomobil piyasasına girmeyi planlıyor. Yapılan planlamalarda ilk aracın 2024 yılında da çıkarılabilmesi de düşünülüyor. Eğer planlaan takvime uyulursa 2 yıl sonra Jaguar’ın elektrikli modeli ilk spor crossover tanıtılacak.

Jaguar’ın 2024-2025 yılına kadar yani iki-üç yıllık süreçte ne tür hamleler yapacağı yakından takip edilecek. Gelen ilk bilgilere göre 3 farkı elektrikli otomobil seçeneğinin olacağı ve bu otomobillerin özel bir lansmanda tanıtılması bekleniyor. Otomobillerin piyasaya çıkışına henüz uzun bir süre var. Bu nedenle teknik özellikleri ile ilgili bir açıklama yapılmadı.

Başa dön tuşu