Güncel

JANDARMA TEŞKİLATININ KURULUŞUNUN 180. YILI

Programda günün anlam ve önemini anlatan açılış konuşması, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından, öğrencilerin hazırlamış olduğu çeşitli gösteriler sunuldu.

Programa, Yakakent Kaymakamı Bahar Kaya ile katılan Başkan Hüseyin Kıyma, buradaki etkinlikleri izleyerek jandarma stantlarını gezdi. Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma yaptığı açıklamada, ‘’Jandarma Teşkilatının 180. Kuruluş yıl dönümü vesilesiyle, başta ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşları ulusumuzun birlik ve beraberlik, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve cumhuriyetimizin temel niteliklerinin muhafazası için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Geleceğimizin teminatı, değerli öğrencilerimize bu gün “Jandarma Mesleki Kariyer Tanıtımını” gerçekleştiren Samsun İl Jandarma Komutanlığına da teşekkür ederim’’ dedi.

Programa, Yakakent Kaymakamı Bahar Kaya, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, Alaçam Cumhuriyet savcısı Emre Doğan, Yakakent Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Gürkan Demir, Bafra Trafik Bölge Amiri Komiser Murat Sarı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çiçek, İlçe Halk eğitim Müdürü Kadir Çakır, diğer kurum amirleri, öğrenciler, öğrenci velileri ve halkımız katılım gösterdi.

Başa dön tuşu