Hisse Önerileri

JP Morgan yüzde 80’in üzerinde artacak 2 hisse senedi önerdi

Piyasalar 2022 yılına kötü bir başlangıç yaptı. Hem S&P 500 hem de NASDAQ, 2022 işlem seanslarında sırasıyla %2 ve %4,5 oranında zarar yaşadı. Bu düşüşün en önemli nedenleri arasında omicron yayılımı yer alırken virüse bağlı olarak tedarik zincirlerinde ve işgücü piyasalarında devam eden aksaklıklar piyasalardaki düşüşü tetikledi. Tüm bunlara ek olarak FED’in 2022’de faiz oranlarını artıracağının sinyallerini vermesi, piyasalardaki belirsizliğin daha da artmasına nende oldu. JPMorgan Küresel Piyasa Stratejisti Marko Kolanoviç tarafından yapılan son değerlendirmelerde ise iki hisse senedinde %80’i aşan bir yükseliş beklenildiği belirtildi. Kolanoviç’in yaptığı genel değerlendirme ise şöyle;

“Envanterler çok düşük ve işgücü piyasası güçlü kalmaya devam ediyor. Kazançlar görmeye devam ediyoruz ve 2022 için konsensüs tahminlerinin yine çok düşük olacağına inanıyoruz.”

Kolanoviç’in öne çıkardığı 2 hisse senedi önerisi ise şöyle;

Driven Brands Holdings (#DRVN)

Kuzey Amerika’nın en büyük otomotiv hizmetleri şirketi Driven Brands, ülkenin en gözde holdingleri arasında yer alıyor. Araçlar için farklı hizmetleri bünyesinde bulunduran ve ülke genelindeki yaygın servis noktaları ile en çok tercih edilen markalardan birisi olan şirket şu anda 4200’ü aşkın servis ağına sahip. Şirket, halka arzını geçen yılın Ocak ayında gerçekleştirdi. 650 milyon doların üzerinde net gelir elde eden şirketin hissesi geçen yıl dalgalı seyir izledi. Buna rağmen 22 dolarlık başlangıç ​​fiyatının üzerinde kaldı. Şirket her çeyrekte yüksek gelirler açıkladığı gibi servis ağını genişletmeye devam etti. JPMorgan’ın 5 yıldızlı analisti Christopher Horvers’in de desteklediği DRVN hisselerinde %80’i aşan bir yükseliş bekleniyor.

Driven Brands Holdings (#DRVN) 1 yıllık performansı
Driven Brands Holdings (#DRVN) 1 yıllık performansı

Edgewise Terapötikler (#EWTX)

Öne çıkarılan bir diğer hisse ise EWTX. Edgewise Terapötikler, kas-iskelet sistemi hastalıklarının tedavisine odaklanan klinik aşamalı bir biyofarma şirketi. Şirket, nadir kas bozuklukları için oral olarak uygulanan küçük moleküllü tedaviler geliştiriyor. Çoğu araştırmanın Faz 1 sürecine ulaşması ve EDG-5506 adıyla geliştirilen ilacın ilk testlerinde hiçbir yan etkinin görülmemesi şirketin bu alanda dikkat çekmesini sağladı. JPMorgan’dan Tessa Romero, klinik deney verilerini bir ‘kazanç’ olarak tanımladı ve şirketin hisselerinde yükseliş yaşanacağını söyledi.

Edgewise Terapötikler (#EWTX) 1 yıllık performans
Edgewise Terapötikler (#EWTX) 1 yıllık performans

Başa dön tuşu