Şirket Haberleri

Kalekim Lyksor Kimya’ya Yatırım Yaptı

2021 yılı içerisinde yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Kalekim, 2021 yılı sonrasında da yatırımları sürdüreceğini gösterdi. İnşaat malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren Lyksor Kimya’ya yatırım yapan şirket, yüzde 75’lik bölümü satın aldı. Kalekim, inşaat malzemeleri sektöründe ivme yakalayan Lyksor Kimya ile etkinliğini artırmak istiyor. Bu bakımdan sektörün önde gelen şirketlerinden birisine yönelik yapılan satın alma şirket için oldukça stratejik. 

Lyksor Kimya Satışların Yüzde 13’ü İhraç Oluyor

Lyksor Kimya, çimento ve beton üreticisi gibi dünyanın önde gelen şirketlerine kendi ürünlerini pazarlıyor. Kimyasal katkı üreticileri için hammadde ürünleri ihracatı yapan şirketin yüzde 13’lük bir ihraç payı bulunuyor. İzmir ve Diyarbakır gibi 2 farklı bölgede fabrikada üretimlerini yapan şirket bundan sonraki süreç içerisinde Kalekim’in gücü ile birlikte faaliyetlerini atılmış olacak. 

Kalekim Yeni Satın Almadan Umutlu

Kalekim Genel Müdürü Timur Karaoğlu, “Hammaddelerle çimento üreticilerine de özel katkılar sunuyor. Şirketin ürün gamında, beton ve çimento kimyasallarından, bunların üretiminde kullanılan hammaddelere, mimari beton ürünlerinden beton kür ve koruyucu malzemelerine, beton su geçirimsizlik katkılarından, mineral öğütme kolaylaştırıcılarına, betonda kullanılan makrosentetik mikrodan çelik liflere kadar birçok ürün bulunuyor. Lyksor Kimya sahip olduğu geniş ürün yelpazesi ve üretim gücü ile özellikle Türkiye inşaat malzemeleri pazarında gücümüze güç katacaktır.” dedi.

Başa dön tuşu