Şirket Haberleri

Kargo Sektöründe Büyüme Devam Ediyor

FedEx Başkan Yardımcısı Daniel Vines tarafından kargo sektörüne yönelik yeni değerlendirmeler yapıldı. Türkiye’de önemli iş birlikleri ve fırsatlar yakaladıklarını söyleyen Vines, dünya genelinde 695 uçak ve 210 bin araç ile günlük 17 milyon paketin taşındığını söyledi. Türkiye’deki operasyonlarda Türkiye’deki kargo dağıtım ağlarıyla ortak bir çalışma sürdüren FedEX, Türkiye’deki iş birliklerinden de oldukça mutlu.

Aras Kargoda Günlük Hacım 2 Milyona Çıktı

E-ticaret ile birlikte büyüme yaşayan şirketlerden birisi de Aras Kargo. Şirketin operasyonlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Aras Kargo Genel Müdür Yardımcısı Cem Oğuz, yeni planlamalar ile birlikte şirketin hacminin arttığını ve 2 milyon talebin alındığını söyledi. E-ticaret odaklı büyümenin devam edeceğini söyleyen Cem Oğuz, girişimciler ve KOBİ’lerle yapılacak yeni anlaşmaların şirket için önemli olduğunu söyledi.

UPS 220 ülkede 98 milyar dolar gelir sağladı

UPS gelirlerini arttırmayı başardı. UPS Ülke İş Geliştirme Müdürü Gurur Eralp yaptığı açıklamalarda 220 ülkede faaliyet gösterdiklerini ve 2021 yılı itibariyle 98 milyar dolarlık bir gelire ulaştıklarını ifade etti. E-ticaretin payının artması ile birlikte tüm paydaşlarda paralel bir büyüme yaşandı. Yüzde 65 oranındaki istihdam artışı ile birlikte sektördeki pay yüzde 60’a çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu