Teknoloji

Katlanabilir Telefon Samsung Galaxy Z Flip 4’ün İlk Görüntüleri Paylaşıldı

Samsung'un önümüzdeki süreçte tanıtımını yapacağı Z Flip 4'ten ilk görüntüler paylaşıldı.

Android telefon piyasası son günlerde oldukça hareketli. Üretici şirketlerin pek çoğu kullanıcıların ilgisini çekecek tasarımlar üzerine çalışıyor. Bu kapsamda son yıllarda gittikçe popülaritesi artan katlanabilir telefonlara birçok şirket yönünü çevirdi. Geçmişte de olan ancak kullanıcılar tarafından pek fazla tercih edilmeyen katlanabilir telefonlar özellikle Samsung’un çalışmalarıyla birlikte tekrardan akıllı telefon pazarında önemli bir yere sahip oldu. İlerleyen süreçte tanıtılacak olan Samsung Galaxy Z Flip 4’ün de tasarım detayları ortaya çıktı.

Samsung Galaxy Z Flip 4’ten İlk Görüntüler

91mobiles tarafından paylaşılan görüntüler Samsung’un Galaxy Z Flip 4 modeline dair ilk görseller olma özelliği taşıyor. Yayınlanan görsellerde sivri kenar hatları dikkat çekerken Samsung’un Z Flip serisindeki temel cihaz tasarımında radikal değişiklikler yapmadığı görülüyor.

samsung galaxy z flip

samsung galaxy flip

Samsung Galaxy Z Flip 4 Teknik Özellikleri

Samsung’un önümüzdeki süreçte tanıtılması beklenen katlanabilir modeli Samsung Galaxy Z Flip 4 için henüz resmi bir açıklama bulunmasa da bazı teknik detyalar belli oldu. Sektörden paylaştığı sızıntı bilgiler ile tanınan Yogesh Brar’ın paylaşımına göre tanıtılacak cihazın bazı teknik özellikleri şöyle:

Ekran Boyutu: 6.7 inç
Ekran Yenileme Hızı: 120 Hz
İşlemci: Snapdragon 8+ Gen 1
RAM: 8 GB
Depolama Kapasitesi: 128 GB ve 256 GB
Arka Kamera: 12 MP + 12 MP
Ön Kamera: 10 MP
İşletim Sistemi: Android 12
Batarya: 3.700 mAh

Başa dön tuşu