Güncel

Kayseri protokolünden Şehit Aileleri Derneği’ne ziyaret

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve diğer protokol üyeleri 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şubesini ziyaret ederek, Başkan Yılmaz Uçkan ile görüştü.

Ziyarette konuşan Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, şehit yakınlarının devlete emanet olduğunu söyledi. Vali Kamçı, “Şehitlerimizin yakınları devletimize emanet olan kişilerdir. Onların her derdi bizim derdimizdir. Bütün kurum ve kuruluşlarımızın derdidir. Şehit olan askerlerimize, polislerimize ve bütün güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Sizlerde burada şehit yakınlarını bir araya toplayıp onların dertleri ile ilgilenmeye çalışıyorsunuz. Bizlere de yardımcı oluyorsunuz. Yeni görevinizin de hayırlı olmasını diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Yılmaz Uçkan ise, “Biz şehit aileleri ve gaziler olarak bu kutlu yolda görevi devralıp sadece nöbet tutan kesimiz. Biz biliyoruz ki, 1071’den bugüne kadar Çanakkale, Kurtuluş Savaşı, Kıbrıs, terörle mücadele ve en son 15 Temmuz’daki bizim şanlı duruşumuz ahde vefa borcunun bir örneğidir” diye konuştu.

İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu