Güncel

Kentsel Dönüşüm Projelerine Destekler Arttı

Hükümet, deprem ülkesi Türkiye’de kentsel dönüşüm projelerinin yaygınlaşması adına düğmeye bastı. Yapılan resmi açıklamalarda pek çok muafiyetin tanınacağı açıklandı. Açıklamalara göre projelerden ev alan vatandaşlar, noter harcı, tapu harcı, belediyelere yapılan tüm ödemeler, döner sermaye demelerinden muaf oluyor. Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren yeni düzenlemeler ile birlikte önceki düzenlemelerden dolayı mağdur olan vatandaşların hakları korunacak. Başvurulması halinde pek çok ödeme vatandaşlara iade edilecek.

Kira Yardımı Artacak

Düzenlemedeki en çok dikkat çekenlerden birisi de kira yardımı için artışa gidilmesi. Kentsel dönüşüm kapsamında 750 lira ile 1000 lira arasında kira yardımı alan vatandaşların bu alacaklarına artış yapılacak. Piyasa koşullarına göre düşük kalan bu ödemeler, iyileştirme ile yükseltilecek.

Tüm bunlar ile birlikte projelere dahil olanlar için konut kredisinde de ayrı paketler sunulacak. Faiz oranlarından ödeme koşullarına kadar vatandaşların lehine olacak düzenlemelerde kredi ile uygun şartlar sağlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu