Ekonomi

KGF Destek Paketleri Başvuru Ekranı Açıldı

Geçtiğimiz günlerde yapılan ihracat destek paketi açıklamaları ile birlikte yeni bir programın başlayacağı belirtilmişti. Türkiye’de Kredi Garanti Fonu üzerinden yapılacak destekler ile birlikte KOBİ ve KOBİ kategorisi dışında kalan işletmelere maddi destekler sağlanacak. KGF yatırım destek paketleri başvuru ekranın açılması ile birlikte tüm kriterlere uyan kişiler başvuru ekranlarını kullanarak resmi bir şekilde başvuru yapabilecek. 120 aya kadar vade seçeneğinden yararlanabilecek olan Kobi’ler en üst limitlerden kredi alma imkânına sahip.

KGF Destek Paketleri Seçenekleri Neler?

KGF yatırım destek paketinde 120 aya kadar vade imkanından yararlanabilecek olan Kobi’lerde en üst limitli KOBİ paketi 35 milyon lira oldu. KOBİ dışındaki işletmelerde ise yatırım harcamaları için kullanılabilecek Kredi miktarında en üst limit 100 milyon lira olarak belirlendi. Kadın girişimci %90, diğer kobiler %85 ve KOBİ dışı işletmelerde %80 oranında bir imkan sunulacak.

KGF DESTEK PAKETLERİ BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Kefalet limiti ve kefalet oranları şöyle;

Ciro Kefalet Üst Limiti Kredi Üst Limiti
100 bin TL – 3 milyon TL 1.000.000 TL 1.250.000 TL
3 -25 milyon TL 2.000.000 TL 2.500.000 TL
25 – 50 milyon TL 3.000.000 TL 3.750.000 TL

KGF Destek Paketleri Başvuru Ekranı için destek veren finans kuruluşları / kurumları: Akbank, Albaraka Türk Katılım Bankası, Denizbank, Garanti BBVA, Halk Bankası, ING Bank, İş Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, QNB Finansbank, Şekerbank, Türk Ekonomi Bankası, Emlak Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Türkiye İhracat Kredi Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası

Başa dön tuşu