Halka Arz

Kimpur Halka Arzında Hangi Bankalar Var?

Aralık 2021’de halka arzı iptal edilip perşembe günü yayınlanan SPK bülteninde tekrardan arz onayı alan 20-21-22 Nisan tarihlerinde 3 iş günü boyunca talep toplayacak olan Kimpur-Kimteks Poliüretan halka arzına katılım sağlanabilecek banka ve aracı kurumları sizler için derledik.

Kimpur Kimteks Halka Arzı Konsorsiyum Liderleri

Oransal dağıtım yöntemiyle halka arz edilecek olan Kimpur Kimteks Poliüretan halka arzı konsorsiyum lideri Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. ve eş lideri Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş. oldu.

Kimpur Kimteks Halka Arzında Hangi Bankalar Var?

Oransal dağıtım yöntemiyle arz edilecek olan firmaların halka arzlarına birçok banka ve aracı kurumun katılması alışılagelmiş bir durumdu ancak oransal pay edilecek olan Kimpur Kimteks Poliüretan için durum biraz farklı. Bu halka arzın talep toplama işlemlerine birçok banka ve aracı kurumun katılmadığını görüyoruz. İşte konsorsiyum lideri ve eş lideri haricinde onaylı izahnamede yer alan o banka ve aracı kurumlar listesi :

  • Ak Yatırım, Burgan Yatırım, Deniz Yatırım, Garanti Yatırım, Gedik Yatırım, Halk Yatırım, ING Yatırım, İnfo Yatırım, İş Yatırım, Oyak Yatırım, QNB Finans Yatırım, Tacirler Yatırım, TEB Yatırım, Ünlü Yatırım, Vakıf Yatırım, Yapı Kredi Yatırım, Ziraat Yatırım

kimpur kimteks banka ve araci kurumlar

Kimpur Kimteks Poliüretan Hakkında

Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu içerisinde yer alan Kimpur, 129.000 ton üretim kapasitesi ile bölgedeki en büyük kapasiteye sahip poliüretan sistem evidir. Avrupa’daki yatırımı ve Düzce yatırımı ile kapasitesini 200.000 tona ulaştırmayı hedeflemektedir. 45’ten fazla ülkeye ihracat yaparak sektöre öncülük etmektedir. Üretimi yapılan poliüretan sistemler ayakkabı, otomotiv, mobilya ve yalıtım / inşaat sektörlerinde kullanılmaktadır.

Kimpur (Kimteks Poliüretan) 1983 yılında suni deri, ayakkabı tabanı, kauçuk, yapıştırıcı ve boya gibi farklı sektörlere hammadde sağlamak amacı ile kurulmuş ve 1999 yılında ‘Poliüretan Sistem Evi’ yatırımı ile ayakkabı, otomotiv, mobilya, yapı ve inşaat sektörlerine yönelik poliüretan sistemlerinin üretim, satış ve dağıtımına başlamıştır.

Kimpur 2015 yılı itibari ile bölünerek distribütörlük ve dağıtım iş kollarındaki faaliyetlerini Kimteks Kimya çatısında bırakıp, poliüretana odaklanmak üzere Kimteks Poliüretan San. Ve Tic. A.Ş olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Türkiye’nin ilk yüzde yüz yerli poliüretan sistem üreticisi olarak, teknoloji ve Ar-Ge yatırımları ile müşterilere özel çözümler üretmeyi sürdürmektedir. “Kimpur” markasıyla Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş., sürekli gelişim, insan kaynakları yatırımı, değişime uyum sağlama kabiliyeti ve tüm paydaşları ile kurmuş olduğu güçlü iletişim ağlarını, kalite ve hizmet anlayışının yapı taşları olarak benimsemiştir. Bu hedefleri yerine getirirken, doğaya ve insan sağlığına özen göstermeyi de ilke olarak edinmiştir. Kimpur, başarısını ve lider konumunu, tedarikçilerinin, müşterilerinin ve çalışanlarının memnuniyetine verdiği önem doğrultusunda sürekli kılmayı hedeflemektedir.

(Bilgiler Kimpur Poliüretan resmi sitesinden alınmıştır.)

@Halka Arz Analiz Telegram Takip Et

@Halka Arz Analiz Twitter Takip Et

Başa dön tuşu