Ekonomi

Kış Aylarında Vatandaşa Büyük Müjde! Bakan Yanık’tan Doğalgaz Yardımı Açıklaması

Türkiye’de milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren gelişme Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından duyuruldu. İhtiyaç sahiplerine yönelik kış aylarında yapılan yardımlar hız kesmeden devam ediyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlara kömür yardımı kadar doğalgaz desteği de sağlanacağını belirten Bakan Yanık, “Evinde doğalgaz kullanıyorsa kota miktar olarak ona göre doğalgaz ücretine yardımcı olacağız.” ifadelerini kullandı.

“Devletim Var, Bana Bakacak”

devletim var bana bakacak

Anadolu Soruyor isimli programa konuk olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi vatandaşları sevindiren açıklamalarda bulundu. Programda bakanlık faaliyetleri hakkında detaylı bilgiler paylaşan Bakan Yanık, Sadece hizmetlerimizi tanıtmak, Bakanlığımızı tanıtmak değil. Aynı zamanda vatandaşımız buna ihtiyaç duyarsa nereye gideceğini kimden hizmet alacağını bilsin istiyoruz. Vatandaşlarımız ‘Burada devletim var ve bana bakacak’ özgüvenini yaşasın istiyoruz.” dedi.

Bakanlık bünyesinde toplamda bin 371 çocuk bakım kuruluşu bulunduğunu dile getiren Bakan Yanık, bin 227 çocuğun burada kaldığını söyledi. 2002 yılında koruyucu aile yanında çocuk sayısı 500 iken şu anda koruyucu aile yanında bulunan çocukların sayısı bakım kuruluşlarında kalanlardan çok daha fazla seviyelere ulaştı. Bu konuya dikkat çeken Bakan Yanık, “Koruyucu ailelerimizin yüzde 60’dan fazlasında kendi biyolojik çocukları var. Her birisi koruyucu aile oldukları çocukları kendi çocuklarının önüne koymuşlar.” dedi.

Kış Aylarında Doğalgaz Yardımı

Bakanlık olarak doğalgaz yardımının detaylarını basınla paylaşan Bakan Yanık, ihtiyaç sahiplerinin bu sosyal yardım hizmetinden yararlanabileceklerini söyledi: “Sağladığımız kömür yardımı kadar doğalgaz desteği sağlamış olacağız. Evinde doğalgaz kullanıyorsa kota miktar olarak ona göre doğalgaz ücretine yardımcı olacağız. Normal şartlarda diğer sosyal yardım ödemelerinde PTT aracılığıyla ya da kart dağıtarak yardımda bulunduk. Burada fatura olduğu için ödeme noktalarıyla anlaşılır, faturayı biz mi yatırırız ya da biz mi vatandaşlara yatırırız daha netleşmedi. Ama biz bu hizmeti vatandaşımıza ulaştıracağız.”

Başa dön tuşu