Şirket Haberleri

Koç Holding İhalesini Cumhurbaşkanı İptal Etti

Fenerbahçe Kalamış yat limanı için yapılan ihalede en yüksek teklifi veren Koç Holding olması nedeniyle liman Koç Holding tarafından alınmıştı. 12 Kasım 2021 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan ihale için yeni bir gelişme yaşandı.

İhale İptal Edildi

Yapılan resmi açıklamada 12 Kasım’da Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı’nın 40 yıl süreli işletme hakkının Koç Holding verildiği hatırlatıldı ve bu ihalenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kararı ile iptal edildiği belirtildi. Koç Holding Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamasında konu ile ilgili yer alan ifadeler şöyle oldu;

– 7 Ekim 2021 ve 12 Kasım 2021 tarihli özel durum açıklamalarımız ile, Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş.’ye ait Fenerbahçe-Kalamış Yat Limanının özelleştirilmesi ihalesinde, bağlı ortaklığımız Tek-Art Kalamış ve Fenerbahçe Marmara Turizm Tesisleri A.Ş. (Tek-Art) tarafından verilen teklifin en yüksek teklif olarak gerçekleştiği ve ihale kararının Cumhurbaşkanlığı kararıyla onaylandığı kamuya açıklanmıştır.

– Bununla birlikte bahse konu ihalenin 19 Ocak 2022 tarihli Cumhurbaşkanı kararıyla iptal edildiği 21 Ocak 2022 tarihinde Tek-Art’a tebliğ edilmiştir.

Başa dön tuşu