Halka Arz

Kocaer Çelik Halka Arz ile Yeni Yatırımlar Yapacak

Kocaer Çelik, yeni yatırımları için sermaye artırımı ve halka arz kararı aldı.

Şirketlerin halka arz haberleri yatırımcılar tarafından ilgiyle takip ediliyor. Sermaye Piyasası Kurulu’nun onayına sunulan yeni halka arz haberlerinden biri de Kocaer Çelik’ten geldi. Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. yeni yatırımlar yaparak bu yıl içinde ciddi bir büyüme hedefliyor.

Şirketin sermaye artırımı ve ortak satışı yoluyla halka arz edilmesi bekleniyor. Kocaer Çelik halka arzında 56 milyon 100 bin adet payı satışa sunulacak. Hedefi yeni tesisler kurarak yatırımlarını büyütmek olan Kocaer Çelik’in mevcut 1 galvaniz ve 3 çelik profil fabrikası bulunuyor. Yeni yatırımlarla iki tesis daha kurmak için borsaya katılma kararı alındı. Kocaer Çelik, rüzgar ve güneş enerjisine 10 milyon dolarlık yatırım hedefinin olduğunu açıkladı.

KOCAER ÇELİK, YENİ YATIRIMLAR İÇİN HALKA ARZ KARARI ALDI

Yenilenebilir enerji alanında her geçen gün büyüme kaydeden şirket, artan satış hacmi doğrultusunda, işletme sermayesine yeni finansman kaynakları arıyor. Bunun için hem faiz riskini düşük tutmak, hem de mali yapısını güçlendirmek hedefleniyor. Kocaer Çelik, sermaye ihtiyacının üçte birini iç kaynaklarla beraber halka arzdan elde edeceği gelirle karşılamayı amaçlıyor.

Halka Arz Gelirlerinin Kullanımı

  • %65 – %70 Yatırım Harcamaları
  • Yenilenebilir Enerji Yatırımları ve Yatırım Harcamaları
  • Katma Değerli Yeni Ürün Yatırımları
  • %30 – %35 İşletme Sermayesi

Şirketin ne zaman halka arz edileceği henüz açıklanmadı. Kocaer Çelik halka arz tarihi, kaç lot dağıtılacağı, lot fiyatı gibi detaylar açıklandığında sizlerle paylaşacağız.

Başa dön tuşu