Halka ArzŞirket Haberleri

Koroplast Halka Arz Başvurusu Yaptı

Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) yönelik yeni bir başvuruda bulunan Corolla plastik halka arz edeceğini açıkladı şirket resmi evrakları ile birlikte başvurusunu yaparken Taslak izahnamesi ne teslim etti nokta Yapı Kredi yatırım aracılığı ile halka arz edecek olan şirket şimdi Sermaye Piyasası Kurulunun kararını bekliyor. kurul tarafından açıklanacak bir tel ile birlikte halka arz onayı alan şirket Daha sonrasında resmi olarak süreci başlatmış olacak.

Koroplast Halka Arz Ne Zaman Başlayacak?

Koroplast halka arz ile ilgili önümüzdeki günlerde süreç netlik kazanacak. Koroplast halka arza ne zaman başlayacağı, hangi kurumlar üzerinden taleplerin alınacağı yapılacak resmi açıklamalar ile netlik kazanacak. Ancak bu açıklamaların yapılabilmesi adına öncelikle Sermaye Piyasası Kurulu’nun halka arz onay vermesi gerekiyor.

Koroplast Talep Toplama Tarihleri Ne Zaman?

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yapılan açıklamalar ile birlikte halka arz süreci netlik kazanacak Koroplast ile ilgili Genel Müdür Bekir Türkoğlu resmi açıklamada bulundu. “Güçlü bir finansal yapıya sahip olan şirketimizin, halka arz süreciyle birlikte marka değerinin daha da artacağına inanıyoruz. Hedefimiz 2022 yılının ilk yarısında halka arz sürecimizi tamamlamak. Ana sermaye ortağımız Korozo’un da desteğiyle, 40 yıllık tecrübemizi, kurumsal yönetim ilkelerimizi ve şeffaflığımızı halka açık bir marka olarak sürdürmek için çalışmalarımıza başladık ve gerekli başvurumuzu gerçekleştirdik.” diyerek Koroplast  halka arz süreci hakkında bilgiler veren genel müdür, 9 farklı ülkeye ihracat yaparak 2021 yılında %46 büyüme yakaladıklarını aktardı.

Başa dön tuşu