Şirket Haberleri

LinkedIn Açıkladı: 2022’de Çalışılacak En İyi 10 Şirket

Koronavirüs salgınıyla beraber pek çok şirket, çalışma biçimlerini yeniden gözden geçirme kararı aldı. Çalışanlar ise hizmet verdikleri kurumların kendilerine ne kadar değer verdiğini salgınla birlikte tekrar değerlendirdi. Tüm bunların ışığında, iş odaklı popüler sosyal medya platformu LinkedIn önemli bir pazar araştırması yayınladı. Açıklanan raporda, 2022 yılında çalışılabilecek en iyi şirketler değerlendirilmeye koyuldu.

Çalışma hayatındaki profesyonellerin kariyerlerini geliştirmesi amacıyla yıllık ‘en iyi şirketler’ listesini yayınlayan LinkedIn, bu çalışmada 10 farklı kuruma yer verdi. Öte yandan listenin yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’ni kapsadığını da hatırlatmakta fayda var.

Çalışmak İçin En Uygun Şirket Amazon Seçildi

1994 yılında Jeff Bezos tarafından kurulan ve geçtiğimiz yıldan beridir CEO koltuğunda Andy Jassy’nin oturduğu Amazon şirketi e-ticaret başta olmak üzere bulut bilişim, dijital akış ve yapay zeka odaklı çok çeşitli çalışmalar yürütüyor. Dünyanın en büyük 5 şirketinden biri kabul edilen firma, LinkedIn tarafından da onurlandırıldı. Yapılan araştırmada, ABD’de çalışmak için en iyi şirket, Amazon seçildi.

amazon

Google İkinci Sırada!

Google ve diğer alt şirketlerini bir çatı altında toplamak amacıyla 2015 yılında kurulan çok uluslu konglomerat Alphabet, yayınlanan LinkedIn raporunun ikinci basamağında bulunuyor. Sundar Pichai’nin CEO koltuğunda görev aldığı firma; Calico, DeepMind, CapitalG, Google Fiber, GV, Waymo gibi pek çok alt şirketi bünyesinde barındırıyor.

google

Listenin üç ve dördüncü sırasında bankacılık hizmeti veren Wells Fargo ile JPMorgan Chase & Co. bulunuyor. Beşinci sırada ise ünlü perakende şirketi Walmart yer almakta. Listede ilk 10’u tamamlayan diğer isimler ise sırasıyla IBM, AT&T, Bank of America, Apple ve Comcast olarak kayıtlara geçti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu