Şirket Haberleri

MediaMarkt Türkiye’nin Yeni Birimine Atama Yapıldı

Elektrik perakendeci konusunda dünyanın önde gelen şirketlerinden birisi olan MediaMarkt, Türkiye’deki planlama ve yatırımlarına devam ediyor. MediaMarkt Türkiye tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarda Kategori adı altında yeni bir birimin açıldığı belirtilmişti. Ticareti olarak tüm kategorilerin yönetimini, planlamasını ve fiyatlandırmasını yapacak bu birim için şimdi ise yeni bir atama yapıldı.

MediaMarkt Türkiye Kategori Direktörü Hakkı Orhun Oldu

MediaMarkt Türkiye tarafından resmi olarak duyurulan gelişmeye göre MediaMarkt Türkiye Kategori Direktörlüğü’ne Hakkı Orhun getirildi.  Hakkı Orhun daha önce Satın Almadan Sorumlu Kategori Grup Müdürü olarak çalışıyordu.

MediaMarkt Türkiye Kategori Direktörü Hakkı Orhun
MediaMarkt Türkiye Kategori Direktörü Hakkı Orhun

Hakkı Orhun Kimdir?

Bursa A.O.S. Fen Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İşletme Mühendisliği üzerine lisans eğitimi alan Hakkı Orhun, 2000 yılında İTÜ’den mezun oldu. Profesyonel iş yaşamına Garanti Bankası’nda Ticari Müşteriler Kredi Temsilcisi olarak başlayan Hakkı Orhun, kariyerine aynı bankada Müşteri İlişkileri Temsilcisi olarak devam etti. Ardından 2005 yılında Arçelik’e Beko Ürün Sorumlusu olarak geçen Orhun, devamında yine aynı şirkette Ürün Yönetimi ve iş Geliştirme Uzmanı olarak görev aldı.

MediaMarkt bünyesine 2009 yılında katılan Orhun, Beyaz Eşya kategorisinde Ürün Müdürü ve Satın Almadan Sorumlu Kategori Grup Müdürü, sonrasında da E-Ticaret Operasyonları Grup Müdürü olarak görev aldı. 2015 yılında tekrar Satın Almadan Sorumlu Kategori Grup Müdürü görevine getirilen Hakkı Orhun bugüne kadar Tüketici Elektroniği (TV/Audio), Foto/Konsol ve Telefon kategorilerinin yönetiminden sorumluydu.

 

 

Başa dön tuşu