Ekonomi

Memur-Sen’den hükümete maaş çağrısı

Memur-sen Konfederasyonu’nun Twitter hesabı üzerinden yapılan yeni açıklama, Türkiye’de büyük dikkat çekti Memur-sen Konfederasyonu açıklamasında memurların gelir kaybının giderilmesine yönelik yeni bir çalışmanın yapılması gerektiğini vurguladı.

“Memur alım gücü düştü”

Türkiye’de ekonomik alanda yaşanan hareketlilik ile birlikte memur alım gücünün düştüğü ve asgari ücrette yapılan bir artış ile benzer bir şekilde memurların da gelir kaybının giderilmesi gerektiği ifade edildi. “Çağrımızdır” başlığı ile paylaşılan mesajda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözleri hatırlatılarak ekonomik bağımsızlık savaşı kapsamında memurların enflasyon ve ekonomik olarak piyasaya yenilmemesi adına mutlaka iyileştirmelerin yapılması gerektiği ifade edildi.

Kamu görevlilerinin eylül ayından beri yaşadığı ekonomik sıkıntıya dikkat çekilirken gelir kaybının giderilmesi, alım gücünün tekrar yükseltilmesi adına hükümete bu konuda güvenildiği ifade edildi.

İş dünyasına da çağrı yapıldı

Memur-Sen konfederasyonuna açıklamasında iş dünyasına yönelik de önemli mesajlar vardı. Maliyetlerin azalması ve fiyatlara yansıması konusunda iş dünyasına büyük bir sorumluluk düştüğü ifade edilirken, sabit gelirli vatandaşların ekonomik anlamda ekonomik yük altına girmemesi adına çalışmaların daha titiz bir şekilde sürdürülmesi istendi.

Yapılan açıklama ise şöyle;

mesaj

Başa dön tuşu