Şirket Haberleri

Metro Turizm Satışa Çıktı!

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) Metro Turizm tarafından yapılan resmi açıklamalarda şirketin satışı için karar alındığı belirtildi. Yönetim kurulu tarafından onaylanan satış kararı sonrasında şirketin tüm paylarının satılacağı belirtildi. Geçtiğimiz yıllarda yaşanan kaza ve benzer olaylar sonrası Metro Turizm kurucusu Galip Öztürk insan öldürmeye azmettirmekten müebbet hapis cezası almış ve 2018 yılında Türkiye’den kaçış yapmıştı.

Arka arkaya gelen skandal haberler ile sektörde oldukça zorlu bir süreç yaşayan Metro Turizm için satış kararı alınması ile yeni sayfa açılmak istendiği görüldü. KAP açıklamasına göre şirket günde 1400 sefer yapıyor. Şirketin kurucusu ise Galip Öztürk’ün Kızı Fatma Öztürk.

Metro Turizm’den KAP Açıklaması

Şirket tarafından yapılan açıklamalarda ise şöyle denildi;

“Şirketimizin yüzde 100 oranında sahibi olduğu 100 milyon TL ödenmiş sermayeli Metro Turizm Seyahat Organizasyon Ve Ticaret A.Ş. paylarının tamamı ve bağlı ortaklığı olan MEPET Metro Petrol ve Tesisleri San. Tic. A.Ş.ye ait 1.370.000 adet imtiyazlı payları da dahil olmak üzere sahibi olduğu tüm payların satılması yönünde bahse konu şirketlerin ayrı ayrı değer tespit raporunun hazırlatılması hususunda değerleme şirketleri ile görüşülerek görevlendirilmelerine, değer tespit raporlarının düzenlenmesi akabinde oluşacak değerler üzerinden söz konusu satış işlemlerine başlanmasına karar verilmiştir.”

Başa dön tuşu