Teknoloji

Microsoft’tan, Windows 10 hakkında açıklama

Microsoft büyük umutlarla beklediği Windows 10 hakkında beklediği sonuca ulaşamadığı gibi gözüküyor.W10, istenen indirme rakamlarına ulaşamadı.

 

Geçen senelerde Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10 şaşalı bir organizasyonla tanıtmıştı. Microsoft’un beklentisi 2017 yılının ilk yarısında 1 milyar kullanıcıya erişmekti.

 

Amerikalı teknoloji devi, bu hedefin yaklaşık bir yıl gerisinde gözüküyor.Microsoft sözcüsü yaptığı açıklamasında ; 1 milyar kullanıcı rakamına, 2018’nin ikinci yarısında erişilebileceğini açıkladı.

 

Sözcü konuşmasında çarpıcı ifadelerde bulundu.Şirket sözcüsü, “Microsoft Windows 10, pazara muazzam bir giriş yaptı ve ayda 350 milyon indirme sayısı elde etti. Ancak, şirketimizin başka projelerle de ilgilenmesi gerekiyordu. 1 milyar hedefine ulaşacağız ama bu, istediğimizden biraz daha fazla zaman alacak. Yeni ticari ortaklarımız ile heyecan veren çalışmalar yürütüyoruz. Kullanıcı odaklı projelerimize de yoğunlaştık. Gelecekten çok umutluyuz.” açıklamasında bulundu.

 

W10 işletim sisteminin beklediği başarıya ulaşamamasının bir sürü sebebi var.Özellikle eski ama çok kullanılan donanım ve yazılımlarla sorun yaşaması ciddi bir problem.Diğer bir unsur ise Microsoft’un aşırı “W10’a geçiş” politikaları güderek, kullanıcıları istemeden, yeni işletim sisteminden, daha kullanım fırsatı bulmadan soğutması; yani yanlış reklam politikası oldu.Bir diğer faktör ise yanlış reklam politikası oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu