Şirket Haberleri

Migros’tan “İşçi Mektubu” Açıklaması: İşten Çıkarılmadı

Bir mektup yaparak işten çıkartıldığı iddia edilen çalışan hakkında yapılan açıklamalarda çalışanın kendi iradesi dışında mektup yazdığı belirtildi.

Migros’tan Basın Açıklaması

Migros tarafından yapılan basın açıklamasında şöyle denildi;

Son zamanlarda gerek Esenyurt Dağıtım Merkezi’ndeki iddialarla ve  gerekse de mağazada çalışan bir işçimize ilişkin gerçek dışı paylaşımlarla kamuoyu yanlış yönlendirilmektedir. Bugün yayılmaya uğraşılan asılsız haberler de bir kez daha göstermiştir ki, Migros maksatlı olarak kötü niyetli bir sürecin tarafı yapılmaya çalışılmaktadır.

Us Grup tarafından olay titizlikle incelenmiş ve ekli açıklama yapılmıştır. Bahsi geçen çalışan, temizlik elemanı olarak Merter mağazamızda çalışmaya devam etmekte olup, daha önce kendisi tarafından yapıldığı belirtilen açıklamanın tamamen başkaları tarafından yönlendirilerek yazıldığını, paylaşımların kendi iradesi dışında yapıldığını ifade etmiştir.

Biz 55.000 çalışanımızla hizmet odağımızdan en ufak taviz vermeden tüm paydaşlarımızla ilişkilerimizi, temel değerlerimiz olarak benimsediğimiz şeffaflık, hesap verebilirlik, sorumluluk ve adillik ilkeleri ışığında sürdürüyoruz. 68 yıldır hizmet verdiğimiz halkımızın bu ve benzeri toplumsal huzursuzluk yaratacak senaryolara itibar etmemesini içtenlikle rica ederiz.

US Grup’tan Paylaşım

Konuyla ilgili olarak bir açıklama da Us Grup’tan geldi. Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada konuyla ilgili yapılan paylaşımların asılsız olduğu belirtildi.

Başa dön tuşu