Ekonomi

Muhtar Maaşları Kaç Para Olacak? Artış Ne Zaman Yapılacak?

Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada Meclise sunulan torba yasa teklifinin içerisinde muhtar maaşları için de yeni bir düzenlemenin yer aldığını söyledi. Düzenleme kapsamında muhtar maaşlarının yükseltilmesi hedefleniyor. Zira asgari ücrete yapılan zam ile muhtar maaşları asgari ücretin altında kalmıştı. Yeni torba yasa ile muhtar maaşlarının asgari ücrete endekslenmesi ve yasanın yürürlüğe girmesiyle muhtarların asgari ücret almaya başlaması amaçlanıyor.

Muhtar Maaşlarındaki Artışı Duyurdu

Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş “Muhtar maaşlarını Asgari Ücret seviyesine Çeken, Vergi Usul Kanunuyla kaçakçılık suçunun zincirleme suç kapsamına alınmasını da içeren Eminevim şirketleri mağdurlarını koruyacak düzenlemeleri de içeren torba yasa teklifini TBMM Başkanlığı’na bugün sunuyoruz” diyerek artışı duyurmuştu.

Muhtar Maaşları Kaç Para Olacak?

Muhtar maaşları 4 bin 250 liraya yükseltilecek. Yapılan açıklamalar sonrasında geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından da muhtar maaşlarına artış yapılacağı net bir şekilde dile getirildi. Artış ile 4 bin 250 lira almaya başlayacak olan muhtarların artışlı maaşları ise düzenlemenin yürürlüğe girdiği andan itibaren bir sonraki maaş ödemesinde yapılacak.

Başa dön tuşu