Siyaset

Mustafa Demir: “SAMSUN İÇİN HİZMETE ODAKLANDIK”

Seçim çalışmalarını sürdüren Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, Cedit Mahallesi’nde Cumhur İttifakı seçim irtibat bürosunun açılışına katıldı. AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, İlkadım Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Erdoğan Tok, İl Başkanı Ersan Aksu ‘nun da  hazır bulunduğu açılış programında AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, halkın gönülden güçlü desteğini istedi. Konuşmalar sonrasında bir vatandaşın evine misafir olundu.

Rizeliler Kendirli Derneği ve Pazarcılar Odası’nın sabah kahvaltı programlarına da eşlik eden Cumhur İttifakı adayı Mustafa Demir,  yoğun ilgiyle karşılandı. Programlarında açıklamalarda bulunan Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, Samsun’da Cumhur İttifakı’na büyük bir teveccüh oluştuğunu,  samimiyet, gayret ve tevazu anlayışının gönüllerde yer ettiğini söyledi.

“SAMSUN İÇİN HİZMETE ODAKLANDIK”

Kent için iyi bir şeyler yapmak isteyen, gönlünü ortaya koyan adayların Cumhur İttifakı ile hizmete odaklandığı ifade eden Demir, “Bizler hiçbir zaman mevki, makam peşinde koşan insanlardan olmadık. Halka hizmeti Hakk’a hizmet etmek olarak gören bir anlayıştan geldiğimiz için sadece tebliğ edilen görevleri en iyi şekilde yapmaya çalıştık. Halkımızın bize yetki vermesini vekalet olarak gördük, sorumluluğunu vebalini bildik,  gereği neyse onu yerine getirmeye çalıştık. Şimdi Cumhur İttifakımızın adayı olarak halkımızın karşısındayım. İçimizde bir dışımızda, ağzımızdan çıkanla uygulamalarımız arasında hiç bir fark bu zamana kadar olmadı, olmayacakta. Yediden yetmişe herkese hizmet için bu kutlu yolda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 31 Mart’a az bir zaman kaldı. Halkımız hür iradesiyle sandığa gidecek, kararını verecek. Hepsi bizim başımızın üzerinedir. Aldıkları kararın en doğru karar olduğunun bilincindeyiz.  Bu zamana kadar halkımıza hep güvendik inandık. Bu süreçte de tüm adaylarımızı yalnız bırakmayacaklarına gönülden inanıyorum. ” diye konuştu.

“KENTİMİZDE YENİ BİR MEŞALE YAKACAĞIZ”

“Samsun için heyecanımızı hiç kaybetmeyeceğiz, bu heyecan bizim en büyük çalışma azmimiz olacak” diyen Demir, “Halka hizmet denilince içimiz içimize sığmıyor. Samsun için o kadar güzel projeler hazırladık ki, hayata geçtiğinde gözbebeğimiz kentimizin nasıl bir yükseliş trendine gireceğini hepimiz göreceğiz. Bir olacağız, el ele vereceğiz, 19 Mayıs kentimizde yeni bir meşale yakacağız. Bunun adı kalkınma, gelişim, birliktelik, huzur, mutluluk olacak. Tüm bunları sağlamamız için halkımızın yetki vermesi, yönetime bizimle ortak olmaları  gerekiyor. Şehrimizin kaybedecek bir dakikası bile yok. Samsun’da yaşayan bireyler olarak eksiklerimizi, yapacaklarımızı, çözüm yollarını hepsini biliyoruz. Allah nasip ederse 1 Nisan sabahından itibaren başta ben olmak üzere tüm büyükşehir kadrosu 5 yıl durmadan aralıksız sahada çalışacak. Biz durursak kent durur, biz durursak Samsun gelişemez.” şeklinde konuştu. 

Daha sonra, Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, 100. Yıl Bulvarı’nda esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi, vatandaşlarla sohbet edip hal ve hatırlarını sordu. Demir, bir seyyar satıcının tezgahında meyve dizdi, fırında ise ekmek pişirdi.

Başa dön tuşu