Şirket Haberleri

Netflix Next Games’i Satın Aldı

Netflix oyun şirketi olarak bilinen Next Games’i satın aldı. Next Games’in tüm ihraç edilmiş ve ödenmemiş hisselerini satın almak için teklifte bulunan şirketi, yönetim kurulunun kabul etmesi ile birlikte resmiyet kazanmış oldu. Teklife göre, Next Games hissedarları Next Games’in satışı sonrasında hisse başına 2,1 euro alacak.

Netflix Oyunlardaki Başarısını Arttıracak

Netflix Oyunlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Michael Verdu , “Next Games’in deneyimli bir yönetim ekibi, eğlence serilerine dayalı mobil oyunlarda güçlü bir sicili ve sağlam operasyonel yetenekleri var. Next Games’in stratejik bir bölgede Netflix’e katılmasından heyecan duyuyoruz. Oyun sektörüne yeni giriş yapıyor olsak da Next Games ile birlikte gelişeceğimizden eminim. Dünya çapındaki üyelerimizi memnun edecek birinci sınıf oyunlardan oluşan bir portföy oluşturacağız.” dedi.

2013 yılında kurulan ve Teemu Huuhtanen tarafından yönetilen Next Games, bugüne kadar ilgi çekici mobil oyunlar geliştirmeyi başardı. 2021 sonunda yaklaşık 120 çalışana sahip olan oyun şirketi, 2020’de yaklaşık 27,2 milyon Euro tutarında satış yapmayı başarmıştı ve gelirlerin %95’i oyun içi satın alımlardan gelmişti.

Next CEO’su Teemu Huuhtanen tarafından satışa yönelik yapılan açıklamalarda ise “Vizyonumuzu hayata geçirmek için odaklanmış durumdayız. Dünyanın en büyük yayın hizmeti Netflix ile güçlerimizi birleştirmek, stratejimizin devamı için heyecan verici bir fırsat sunuyor. Netflix ile Stranger Things: Puzzle Tales’taki yakın işbirliğimiz bunu zaten kanıtlamıştı. Şimdi ise güçlü bir ortaklık kuruyoruz.” dedi.

Başa dön tuşu